۴.۵ هزار تن نهاده دامی بین دامداران استان سمنان توزیع شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: چهار هزار و ۵۰۰ تن نهاده دامی در ۱۵ روز گذشته در اختیار بهره‌برداران بخش کشاورزی این استان قرار گرفت.

سید حسن میرعماد به رسانه ها اظهار داشت: از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ تن نهاده دامی عرضه شده بین بهره‌برداران در ۱۵ روز گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ تن ذرت و یک هزار و ۸۰۰ تن سویا است.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۵۰۰ تن نهاده دامی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام تامین شد و وظیفه این شرکت تأمین بخشی از نهاده‌ موردنیاز بهره‌برداران است.

میرعماد تصریح کرد: فقدان تأمین ارز در یک‌ماهه گذشته موجب انباشت مقداری از نهاده‌های دامی در بنادر کشور شد که این شرایط تولیدکنندگان را در تأمین نهاده دچار مشکل کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: با پیگیری مسوولان مربوطه حمل نهاده‌های دامی از بنادر آغاز شده و مشکل تأمین نهاده‌های دامی در اسرع وقت رفع می‌شود.

۱۵۰ واحد دامداری صنعتی و ۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و بقیه واحدهای پرورش مرغ گوشتی است.
بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک و حدود ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.

۶ هزار و ۷۰۰ دامدار زیر چتر اتحادیه دامداران استان سمنان قرار دارند، استان در حدود ۴۰ واحد دامداری صنعتی دارد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید