گاوهای شیری خراسان شمالی رو به سراشیبی

در پی افزایش قیمت نهاده های دامی؛

رئیس اتحادیه گاوداران بجنورد گفت: گاوهای شیری خراسان شمالی رو به سراشیبی هستند.

حسینعلی حصاری در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه گاوهای شیری موجود در این استان خلاص شده اند، افزود: دامدارها گاوهای شیری را می فروشند و پول حاصل از آن را صرف گاوهای گوشتی می کنند که این کار نیز بی نتیجه است.
وی ادامه داد: قیمت بالای نهاده های دامی و قیمت پایین شیر سبب شده تا گاودارانی که تولید کننده شیر هستند وضیعت مطلوبی نداشته باشند.

حصاری اظهار کرد: از سوی دیگر قیمت گوساله پرواری نیز به علت وجود برخی از مشکلات همچون نبود بازار مناسب و واردات گوشت قرمز از کشوهایی همچون برزیل، استرالیا و … همچنان پایین است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در خراسان شمالی نهاده دامی همچون جو وجود ندارد و قیمت نیز بسیار بالا هستند، تصریح کرد: دامداران مجبور هستند جوی مورد نیاز خود را از دلال ها، بنادر و استان های همسایه تامین کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: انبار جو در خراسان شمالی خالی است و از ابتدای سال جاری تاکنون جو در انبارهای این استان ذخیره نشده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر قیمتی که دامداران جو مورد نیاز خود را از دلال تامین می کنند با رقم هر کیلو 995 تومان قبل از اعتصاب کامیون داران و 1060 تومان بعد از اعتصاب کامیون داران بوده است این درحالیست که شرکت پشتیبانی امور دام جو مورد نیاز را با قیمت 1080 تومان به متقاضیان ارائه می دهد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید