کمبود گوشت در اصفهان شایعه است

رییس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با تاکید بر اینکه کمبود گوشت در اصفهان شایعه است، گفت: دام سنگین گاو و گوساله را از اصفهان بیرون می برند که این موجب کمبود گوشت می شود.

رضا انصاری در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص علت کمبود گوشت در اصفهان و گلایه برخی رستوران داران در این خصوص، اظهار کرد: جواب این مشکل را باید از مسئولان پرسید.

وی افزود: علت این است که گوشت منجمد برزیلی را با قیمت 45 هزار تومان به فروش می رسانند، در حالی که نرخ قبلی آن بین 28 تا 30 هزار تومان بود.

رییس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به اینکه دام سنگین گاو و گوساله را از اصفهان بیرون می برند که این موجب کمبود گوشت می شود، تاکید کرد: البته مشکل کمبود گوشت مربوط به کشور است و تنها مربوط به استان اصفهان نیست.

وی با تاکید بر اینکه با وجود کمبود اوضاع را در اصفهان مدیریت کرده ایم، شنیده ها حاکی از آن است که در حال حاضر فیله گوساله را در تهران 100 هزار تومان می فروشند، البته نمی دانم صحت دارد یا خیر؟ اما در اصفهان اوضاع را مدیریت کردیم. قیمت گوشت در اصفهان نسبت به شهرهای دیگر پایین تر بوده و راحت تر به دست مصرف کننده می رسد.

انصاری با بیان اینکه در حال حاضر قیمت گوشت 54 هزار تومان است و نرخ 70 هزار تومان قیمتی توافقی بین دو طرف است که قصد خریداری دارند، خاطرنشان کرد: طی 40 سال گذشته در کشور دام سبک را عرضه کرده اند و تنها مدت کوتاهی است که گوشت وارداتی را عرضه می کنند، البته علاوه بر اینکه مصرف داخلی داشته باشیم، دام را به طور مستقیم یا غیر مستقیم صادر کرده ایم.

وی با بیان اینکه علت کمبود گوشت مربوط به خشکسالی، گرانی علوفه و نرسیدن آن به دامدار از نظر سوبسید است، هم‌چنین کاه را کیلویی 1800 تومان خریداری می کنند، گفت: در این صورت نگهداری دام برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد.

رییس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان ادامه داد: هم اکنون کشتارگاه ها کشتار دام انجام می دهند و کمبود گوشت در اصفهان نداریم و این صحبت ها شایعه است.

وی با بیان اینکه در رستوران‌ها پیش از این از گوشت‌های برزیلی استفاده می کردند که اکنون تهیه آن با نرخ 45 هزار تومان صرفه اقتصادی ندارد، اضافه کرد: خرید گوشت های برزیلی برای رستوران‌ها خوب بود، اما اکنون با نرخ جدید شرایط دیگری رقم خورده است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید