کشاورزان و دامداران نسبت به بیمه نمودن محصولات خود سریعا اقدام کنند

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت:کشاورزان و دامداران نسبت به بیمه نمودن محصولات خود سریعا اقدام کنند.

جلیلی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غرب در گفتگو با خبرنگاران از ارومیه، با اشاره به اینکه آذربایجان غربی قطب تولید محصولات کشاورزی در کشور است، اظهار کرد: بر اساس برآورد‌های انجام شده، امسال ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت غلات خواهد رفت و ۱۲۰ هزار هکتار اراضی باغی بارور در استان وجود دارد، که در این راستا نیاز است کشاورزان استان نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

جلیلی افزود: به طور مثال در مورد بیمه باغات سیب درختی، صندوق بیمه کشاورزی، در قبال اخذ ۱۷۰ هزار تومان حق بیمه در مقابل حدود ۹ میلیون تومان برای هر هکتار غرامت پرداخت خواهد کرد؛ یا در مورد گندم آبی در قبال اخذ ۱۲۵۰۰ تومان برای هر هکتار حق بیمه توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی، در حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان غرامت پرداخت خواهد شد.

وی گفت: در سال زراعی گذشته در حدود ۶۰۴ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان ناشی از حوادث غیر مترقبه خسارت وارد شد.

مدیر کل شعب بانک کشاورزی و مدیر گروه خدمات صندوق بیمه کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این خصوص اظهارکرد: مهلت بیمه محصولات زراعی و باغی تا اتمام فصل پاییز بوده و بیمه دام و طیور بدون محدودیت زمانی در طول سال زراعی جاری ادامه دارد.

احد ایزدیار افزود: در سال زراعی گذشته ۴۰میلیارد ریال حق بیمه از کشاورزان دریافت و میزان ۲۰۶میلیارد ریال غرامت به بهره برداران بخش کشاورزی توسط صندوق بیمه کشاورزی استان پرداخت شده است.

ایزدیار اظهار امیدواری کرد تا پایان مدت زمان مقرر عملیات بیمه گری، سطوح بیمه شده با مشارکت و افزایش آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی افزایش یابد.

وی از بهره برداران بخش کشاورزی استان درخواست کرد تا با مراجعه به دفا‌تر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی با آگاهی از حق بیمه و شرایط تعهد بیمه‌گری، نسبت به پوشش بیمه‌ای محصول خود در مدت زمان مقرر در سال جاری اقدام کنند.

ایزدیار تاکید کرد: بهره برداران که تاکنون غرامتی از این صندوق دریافت نکرده اند، مشمول تخفیفات ویژه بیمه صندوق محصولات کشاورزی می‌شوند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید