کاسه صبر دامداران لبریز شده، گرانی نهاده دامی تا کی؟

گرانی نهاده دامی، داد دامداران را درآورده و آن ها چشم انتظارند تا مسئولین چاره ‌ای اساسی برای این معضل بیاندیشند.

به گزارش خبرنگاران، در گوشه و کناری که به مطالبات به حق دامداران گوش دادیم از سختی‌ها و گله مندیشان برای افزایش قیمت‌ها می‌گفتند، آن‌ها می‌گفتند گرانی‌ها زمین گیرشان کرده است و با مشکل تامین نهاده مواجه هستند.

اشرفی گل معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در رابطه با گلایه مندی دامداران گفت: از آذر ماه ۷ هزار و ۵۰۰ تن کنسانتره در بین شهرستان‌های استان بر اساس ظرفیت و تعداد دام‌های سبک و سنگین توزیع خواهد شد.

او با اشاره به اینکه سبوس یکی از اقلام کنسانتره است، افزود: مشکلی که در بحث کنسانتره داریم این است که ما ظرفیت تولید بیش از هزار تن سبوس را در استان نداریم و ۵۰۰ تن سبوس را از کارخانجات استان البرز تامین می‌کنیم.

اشرفی ادامه داد: علاوه بر سبوس، جو، ذرت و سویای یارانه‌ای برای تولید کنسانتره به آن اضافه می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در خصوص گلایه مندی دامداران برای گرانی قیمت کنسانتره تصریح کرد: در حال حاضر قیمت کنسانتره، زیر قیمت مصوب سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.

او عنوان کرد: گرانی‌های ایجاد شده در بحث کنسانتره آزاد است به همین دلیل ما اجازه تولید کنسانتره را به کارخانجات آزاد ندادیم و طبیعی است که در صورت ورود کنسانتره از استان‌های دیگر به داخل استان قیمت کنسانتره‌ای که به فروش می‌رسد بیشتر می‌شود.

اشرفی ادامه داد: قیمت مصوب کنسانتره در استان قبل از افزایش قیمت هزار و ۴۰۰ تومان بوده، اما طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار که به تازگی ابلاغ شده است، افزایش قیمت‌هایی را خواهیم داشت که اعمال خواهد شد و به تبع این افزایش قیمت، قیمت کنسانتره نیز تغییر خواهد کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: تا قبل از این گرانی‌ها، قیمت ذرت و جو در بندر هزار و ۵۰۰ تومان بوده که با افزایش قیمت‌هایی که جدیدا رخ داده جو و ذرت به هزار و ۷۰۰ تومان و سویا از ۲ هزار و ۷۰۰ تومان در بندر به ۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید