چرا دامداران خوزستانی شیر را به کارخانجات لبنی نمی‌دهند؟

مدیرعامل اتحادیه دامداران خوزستان با بیان این‌که حرف کارخانجات لبنی است که می‌گویند شیر در بازار کم شده است، گفت: شرکت‌های لبنیاتی، شیر را با قیمت بسیار پایین از دامداران و به صورت مدت‌دار خریداری می‌کنند و این مساله باعث شده تا دامداران شیر را در اختیار شرکت‌های لبنیاتی قرار ندهند.

جواد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به صحبت‌هایی که در خصوص کمبود شیر در بازار مطرح می‌شود، گفت: تولید شیر کاهش چندانی پیدا نکرده و دامداران در خوزستان در حال تولید شیر هستند و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که شرکت‌های لبنیاتی، شیر را با قیمت بسیار پایین از دامداران و به صورت مدت‌دار خریداری می‌کنند و این مساله باعث شده تا دامداران شیر را در اختیار شرکت‌های لبنیاتی قرار ندهند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران خوزستان تصریح کرد: با توجه به این شرایطی که وجود دارد، بسیاری از دامداران تصمیم گرفته‌اند که شیر را در مراکز عرضه سنتی به فروش برسانند و این مساله باعث شده تا شرکت‌های لبنیاتی عنوان کنند که شیر در بازار کم شده است.

ابراهیمی عنوان کرد: باید به این نکته توجه کرد که در فصل گرما به دلیلی استرسی که به دام‌ها وارد می‌شود، تولید شیر اندکی کاهش پیدا می‌کند و کاهش جزیی شیر تولید شده به این علت است.

وی با بیان این‌که شیر به اندازه کافی تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین به دلیل افزایش بی رویه قیمت نهاده‌ها، امکان تغذیه دام‌ها با نهاده‌هایی که به افزایش تولید شیر کمک می‌کنند، وجود ندارد. حرف کارخانه‌های لبنیاتی است که می‌گویند شیر در بازار کم شده است اما شرایط به این شکل نیست و دامداران در حال تولید شیر هستند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید