پلاک کوبی دام ملاک دریافت نهاده‌ های دامی است

مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: تخصیص نهاده‌ های دامی یارانه‌ دار در این شهرستان منوط به انجام عملیات پلاک کوبی دام‌ ها است.

حمید رشیدی بیان کرد: از ابتدای مصوبه پلاک گذاری دام تا کنون ۳۷۷ هزار رأس دام سبک و سنگین در کازرون هویت گذاری شده است. براساس دستورالعمل نظارت بر توزیع نهاده‌ های دامی ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، ملاک شناسایی، تشخیص و توزیع نهاده‌های دامی بین دامداران براساس هویت گذاری و پلاک کوبی دام‌ها است.

رشیدی عنوان کرد: امسال بیش از ۱۰ هزار تن نهاده دامی از قبیل خوراک دام آماده، جو، ذرت و سبوس صرفاً به دامدارانی که اقدام به پلاک کوبی دام‌ های خود کرده‌اند، توزیع شد.

مزایای پلاک کوبی دام

بالا بردن امنیت دام و جلوگیری از سرقت، کاهش قاچاق دام، اختصاص سهمیه نهاده به بهره‌ برداران و کمک به برنامه‌ریزی برای تولید از مزایای طرح هویت گذاری دام است.

مدیر جهاد کشاورزی کازرون با تاکید بر اینکه در صورت عدم مراجعه دامداران نسبت به پلاک کوبی دام ها، سهمیه نهاده‌ های دامی در شهرستان کاهش پیدا می‌کند، از دامداران خواست در این امر مهم و ملی همکاری‌ های لازم را به عمل آورند و نسبت به شناسنامه دار کردن و هویت گذاری دام‌ های خود اقدام کنند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید