پرداخت وام کم بهره 100هزار میلیارد ریالی برای فعالیت کشاورزی در یزد

خبر خوش 2 هفته ای برای کشاورزان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: مبلغ 100 هزار میلیارد ریال وام کم بهره کم برای پرورش و نگهداری دام سبک و سنگین، بلدرچین ، بوقلمون ، شتر مرغ ، آبزیان، نیز احداث و توسعه گلخانه، صنایع کوچک تبدیلی و تکمیلی به متقاضیان استان پرداخت می شود.
سید جمال سجادی پور در گفت و گو با خبرنگاران ،افزود: نحوه پرداخت وام حداکثر 2 هفته آینده ابلاغ خواهد شد.
وی اضافه کرد: امسال برای فعالیت آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای در استان، 960 میلیارد ریال و در بخش مکانیزاسیون 350 میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شد که هیچ محدودیتی برای ارائه تسهیلات وجود ندارد.
وی با تاکید به اینکه از لحاظ پرداخت در حوزه کشت محصول گلخانه ای هیچ گونه محدودیتی در استان یزد وجود ندارد، یادآور شد: ظرفیت هایی که در شهرستان خاتم وجود دارد، بسیار خوب است، مردم باید از آن استفاده کنند.
این مسئول با اشاره به محدودیت منابع آبی به دلیل تداوم 2دهه خشکسالی در استان یزد تاکید کرد: در بخش صنایع تبدیلی، تکمیلی و نیز گلخانه در صورت توجیه اقتصادی طرح های پیشنهادی، تسهیلات لازم به مجریان طرح های یاد شده پرداخت می شود.
به گفته سجادی پور، با منابع آبی محدود امکان تخصیص وجود ندارد باید از آب موجود حداکثر بهره را برد، باید رویکرد بخش تولید درون زا باشد و با داشته های فعلی فعالیت کنیم.

** رتبه نخست تولید محصول باغی و زراعی خاتم در استان یزد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خاتم اظهار کرد: این شهرستان در بخش محصول باغبانی با 16 هزار و 700 هکتار سطح زیر کشت و 50 هزار تن محصول ،با 21 درصد تولید، جایگاه نخست استان را داراست.
سجادی پور بیان کرد: شهرستان خاتم در محصول گلخانه ای با سطح زیر کشت 32 هکتار جایگاه پنجم را دارد و این روند نسبت به چند سال گذشته رو به صعود است، همچنین یزد و اشکذر در مجموع 80 درصد تولید گلخانه های استان را به خود اختصاص دادند.
سجادی پور ادامه داد: در بحث تولید محصول زراعی جایگاه نخست استان با 14 هزار و 138 هزار تن تولید و 25 درصد مجموع تولید استان مربوط به خاتم است.
این مسئول تصریح کرد: شهرستان یزد در مجموع با 397 هزار تن تولید در استان در جایگاه نخست استان و خاتم با 211 هزار تن در جایگاه دوم قرار دارد.
به گفته وی اشکذر با 194 هزار تن رتبه سوم، ابرکوه با 187 هزار تن چهارم و مهریز با 154 هزار تن در جایگاه پنجم قرار دارد.
هزارت مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید