پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته مشهد برگزار شد

نمایشگاه دام، طیور و آبزیان مشهد در تاریخ 98/04/18در محل دائمی نمایشگاه­های مشهد به مدت 4 روز برگزار شد. آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، خوراک دام و صنایع وابسته و نمایشگاه شیلات و آبزیان و دامپزشکی با حضور عبدالله حاتمیان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، علی رسولیان معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی، محمد رضا هاشمی فرماندار مشهد مقدس، علیرضا رفیعی­ پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور، طاهره فیروزی دستیار وزیر جهاد کشاورزی، محمدرضا اورانی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان، عباس ارباب خالص رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در شمال و شرق، محمود سیادت رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان، نونوبریتو معاون سابق وزیرکشاورزی و دامپروری پرتغال، ضیاءالحق رحمانی رییس اتحادیه مرغداران ولایت هرات و جمعی از مقامات و مسئولین کشوری افتتاح گردید.

غرفه اتحادیه گاوداران و دامداران صنعتی خراسان رضوی در محل آمفی تئاتر نمایشگاه با اهداف ترویج صنعت دامپروری بین علاقمندان، نمایشی از پیشرفت صنعت دامپروری در استان ، آشنایی علاقمندان با نژادهای مختلف و کمتر دیده شده ، مشاوره به علاقمندانی که خواهان ورود به صنعت دامپروی کشور هستند و یا درحال فعالیت در این زمینه هستند و برقراری ارتباط با واردکنندگان، تولید کنندگان و فعالین در صنعت دامپروری کشور و جهان برگزار شد.

در روز اول نمایشگاه آقایان حاتمیان ، مهندس اورانی، دکتر رفیعی­پور، مهندس علی­نیا ، دکتر شریعتی و حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر نماینده محترم مشهد در مجلس شورای اسلامی از غرفه اتحادیه گاوداران و دامداران صنعتی استان بازدید کردند.

در ادامه برگزاری نمایشگاه دام وطیور مدیرعامل و هیئت مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران طی مراسمی مورد استقبال قرار گرفتند و سپس از غرفه اتحادیه گاوداران و دامداران صنعتی استان بازدید کردند. در این راستا سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی ایران در بازدید از نمایشگاه مشهد گفت: نمایشگاه بین المللی مشهد نشان دهنده پیشرفت تکنولوژی در حوزه دام و طیور بود. وی ادامه داد: استان خراسان رضوی با توجه به برکت بارگاه منور رضوی جایگاه ویژه­ای در بین تمام استان­ها دارد، چراکه نزدیکی این استان به کشورهای آسیای میانه، افغانستان و تاجیکستان، نقش ویژه­ای در بخش تولید و ارتباط دوسویه می­تواند داشته باشد. سلطانی همچنین افزود: توجه به بخش صنعت دام و طیور در شهر مشهد نشان دهنده پیشرفت در این حوزه است و برگزاری این نمایشگاه توانست نشان بدهد استان خراسان رضوی پیشتاز در حوزه دستاوردهای دام و طیور است.

همچنین مهندس نعمتی مدیرعامل اتحادیه دامداران استان قزوین و رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران در مصاحبه با دام­ نیوز افزود: با توجه به اینکه ما برگزار کننده نمایشگاه استان قزوین هستیم فضا سازی غرفه اتحادیه گاوداران صنعتی استان خراسان بسیار زیبا و حضور دام زنده برای عموم بسیار جالب بود. وی ادامه داد: متأسفانه در بحث نمایشگاه­های کشور بخاطر فاصله برگزاری نمایشگاه­ها که نزدیک به هم برگزار می­شوند غیر از نمایشگاه تهران و اصفهان این انتظار بود سایر نمایشگاه­ها کمتر مراجعه کننده داشته باشند ، ولی خوشبختانه در نمایشگاه مشهد به این شکل نبوده و استقبال خوبی از نمایشگاه شده بود.

نعمتی همچنین افزود حضور قوی تشکل­ها در نمایشگاه باعث می­شود شناخت بر روی تشکل­ها بیشتر ­شود و تشکل­ها هرچه قویتر در استان­ها باشند باعث می­شود حرف ما در اتحادیه مرکزی قویتر و مطالبه­گری ما با قدرت بیشتری باشد.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا علاقمندان به پرورش بز سانن در یک گفتمان که به همت اتحادیه گاوداران و نظام مهندسی کشاورزی استان برگزار شد ، شرکت کنند.

نمایشگاه دام و طیور مشهد در روز جمعه مورخه 21/04/98 به پایان رسید.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید