وضع دامداران بحرانی است

دولت به حمایت از کشاورزی اهمیت نمی دهد / وضع دامداران بحرانی است / کسی پاسخگوی فعالین کشاورزی نیست

رییس نظام صنفی کشاورزی استان قم گفت: وضعیت تولیدکنندگان دام سنگین در استان در حالت بحرانی است.

پیمان عالمی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه استان قم یکی از قطب های پرواربندی دام است گفت: در حالی که پس از چند ماه که دام ها آماده فروش و تحویل به کشتارگاه است ولی خریدار نیست و بعضا با قیمت بسیار پایینی دام ها بفروش می رسد که برای دامدار با ضرر همراه است و جبران هزینه های تولید را نمی کند.

وی گفت: وقتی موضوع واردات گوشت و امور بخش کشاورزی را از وزارت جهاد کشاورزی می گیرند و به وزارت صنعت واگذار می کنند ظاهرا هدف این بوده که تولیدکننده ها پایمال شوند و از اولویت خارج شوند چون این روزها می بینیم که عملا بحث حمایت از تولید در بخش کشاورزی در اولویت دولت نیست و به آن اهمیتی نمی دهد.

رییس نظام صنفی کشاورزی استان قم گفت: قبلا فعالین بخش کشاورزی مشکلات خود را از طریق وزارت جهاد کشاورزی که وزارت خودشان بود پیگیری می کردند ولی امروز بازار کشاورزی را از دست وزارت جهاد کشاورزی گرفته اند و فعالین بخش کشاورزی برای پیگیری مطالبات خود مشکل دارند و کسی هم پاسخگوی آنها نیست.

عالمی در پایان از هیات دولت خواست تا تولیدکنندگان بخش کشاورزی که امنیت غذایی را بعهده دارند را بیشتر حمایت کنند و آنها را از این بحران ها نجات دهند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید