واردات گوشت دو هزار گوساله را بلاتکلیف گذاشته است

مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران لرستان گفت: در شرایطی که در کشور شاهد کشتار نشدن گوساله‌ها به علت نبود مشتری هستیم دولت به جای حمایت از دامداران اقدام به واردات گوشت با ارز نیمایی از کشورهای دیگر می‌کند.

یوسف بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 85 درصد دامداران لرستانی به روش سنتی فعالیت می‌کنند .

وی با بیان اینکه شاهد اشباح دام گوسفند و گوساله در استان هستیم، افزود: همین موضوع باعث کاهش قیمت گوشت قرمز در لرستان شده است.

مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران لرستان بیان کرد: با وجود ازدیاد دام در لرستان بازار گوشت گوسفند وضعیت بهتری نسبت به بازار گوساله دارد به طوریکه در حال حاضر بیش از دو هزار گوساله پروار شده در لرستان بدون مشتری مانده‌اند.

بیرانوند با اشاره به اینکه دولت به جای حمایت از تولید کنندگان گوشت در حال برشکست کردن آن‌ها است، تصریح کرد: دولت با وجود تعداد زیادی گوساله پرواری که در کشور، به علت ازدیاد گوشت کشتار نشده‌اند اقدام به واردات گوشت گوساله با ارز نیمایی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی برا جلوگیری از آسیب پرورش‌دهندگان گوشت گوساله بایستی اجازه صادرات گوشت قرمز به خارج از کشور صادر شود در غیر این صورت در آینده‌‌ای نزدیک شاهد تعطیلی این واحدها خواهیم بود.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید