هشدار دامپزشکی قزوین درباره شیوع بیماری تب برفکی

رئیس اداره دامپزشکی قزوین از دامداران خواست در صورت مشاهده علائم بیماری از قبیل زخم‌های دهانی، لنگش، زخم‌های پستانی و بی حالی دام، در اسرع وقت مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

دکتر مهدی جلوخانی، رئیس اداره دامپزشکی قزوین گفت: در راستای محدودسازی بیماری تب برفکی و جلوگیری از گسترش آن در منطقه باید واکسیناسیون و اقدامات بهداشتی – قرنطینه‌ای را سرلوحه اقدامات قرار داد.

دکتر جلوخانی افزود: هر گونه جابجایی دام و فرآورده‌های دامی باید با اخذ مجوز‌های قرنطینه‌ای و بهداشتی و با هماهنگی اداره دامپزشکی انجام شود و دامداران در صورت مشاهده علائم بیماری از قبیل زخم‌های دهانی، لنگش، زخم‌های پستانی و بی حالی دام، در اسرع وقت مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع داده و یا با تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ که به صورت شبانه روزی پاسخ گو می‌باشد اطلاع رسانی کنند.

وی از عموم دامداران خواست حوضچه‌های ضدعفونی درب ورودی دامداری خود را فعال کنند و خودرو‌هایی که در حال تردد به دامدارای هستند، کاملاً ضدعفونی کرده و از ورود افراد متفرقه، وسایل نقلیه و تجهیزات غیر ضروری به داخل واحد دامداری جلوگیری کنند .

جلوخانی افزود : با توجه به آغاز اجرای فاز جدید طرح واکسیناسیون تب برفکی بهادار در جمعیت دامی، به دامداران توصیه می‌شود همکاری‌های لازم را با اکیپ‌های واکسیناسیون داشته باشند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از واکسیناسیون ۱۵۴ هزار و ۳۳۶ رأس دام سبک و بیش از ۶۶ هزار رأس دام سنگین علیه تب برفکی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید