نخستین سیلوی اختصاصی نهاده های دامی قزوین احداث می‌شود

مجوز احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی به منظور کمک به ارتقای ظرفیت ذخیره سازی نهاده‌ها و خوراک دام و طیور برای اتحادیه دامداران قزوین به عنوان نخستین سیلوی اختصاصی نهاده های دامی قزوین در این استان صادر شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات کلنگ زنی و ساخت این سیلو با سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی آغاز خواهد شد.

علی شاپورزاده افزود: برای ساخت این سیلو زمینی به وسعت ۱۰ هکتار به اتحادیه دامداران استان قزوین اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: این سیلو نخستین سیلوی اختصاصی ویژه ذخیره سازی نهاده ها و خوراک مورد نیاز مرغداری های استان قزوین خواهد بود.

شاپورزاده با بیان اینکه ساخت این سیلو به زنجیره تامین نهاده های دامی مورد نیاز واحدهای تولیدی کمک خواهد کرد، یادآور شد: ۷۰ درصد نهاده ها و خوراک دام شامل ذرت دانه، کنجاله جو و سویای مورد نیاز دامداران در استان قزوین وارداتی است.

این مسوول یادآور شد: واحدهای دامی به خصوص مرغداری ها به منظور تداوم و استمرار تولید به نهاده های دامی به ویژه سویا و ذرت دانه ای نیاز مبرم و مستمر دارند.

وی اضافه کرد: با وجود آنکه بخش زیادی از نهاده ها و خوراک دام و طیور از خارج از کشور تامین می شود، با برنامه ریزی دولت وقفه ای در تامین این نیاز ایجاد نشده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین افزود: تامین به موقع نهاده ها و خوراک های دامی نقش مهمی در تامین و حفظ امنیت غذایی جامعه دارد از این رو دولت در تامین، ذخیره سازی و نظارت بر عرضه نهاده ها جدیت زیادی دارد.

سالانه ۷۰۰ هزار تن محصولات دامی در استان قزوین تولید می شود.

استان قزوین دارای ۴۴۰ مرغداری کوشتی و ۷۸ مرغداری تخم گذار و همچنین ۲۷ مرغداری مرغ مادر و ۲۰ مرغداری تولید پولت تخم گذار است.

۲ هزار و ۵۰۰ نفر به شکل مستقیم در مرغداری های استان قزوین مشغول به کار هستند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید