نبض و نوسان گرانی گوشت نگران کننده است/لزوم تحقیق و تفحص مجلس

نماینده مردم درود و ازنا درمجلس شورای اسلامی :مجید کیانپورگفت: نبض و نوسان گرانی گوشت بیش از هر قشری طبقه متوسط و دهک های پایین جامعه را نگران می‌کند بنابراین دولت باید با ابزارهای نظارتی اش عوامل گرانی گوشت را مشخص و سپس اطلاع رسانی کند.

به گزارش خبرگزاران از لرستان به نقل از خانه ملت ؛کیانپوردرباره وضعیت بازار گوشت درکشور،گفت: دولت اگر خواستار گرفتن نمره مناسب از بازار موادغذایی است، نباید اجازه دهد گوشت تنها میهمان سفره غذایی برخی از افراد جامعه شود.

وی افزود: نبض و نوسان گرانی گوشت بیش از هر قشری طبقه متوسط و دهک‌های پایین جامعه را نگران می‌کند، بنابراین دولت باید با ابزارهای نظارتی عوامل گرانی گوشت را مشخص وسپس به شهروندان اطلاع رسانی کند.

کیانپورادامه داد: دولت باید به عنوان چترحمایتی با برنامه ریزی جامع اجازه ندهد،کالاهای اساسی غذایی رنگ گرانی را ببیند و این وظیفه دولت است که با نظارت اصولی نرخ میان تولیدکننده و مصرف کننده را در شرایطی کنترل کرد که علاوه بر دامدار ،مصرف کننده هم توان خرید محصولات پروتیننی را داشته باشد.

وی ادامه داد:دولت بایدبه عنوان ضربه‌گیری مطمئن مانع رسیدن موج گرانی کالای اساسی و غذایی به شهروندان شود.

عضو هیت رییسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص برای مشخص شدن عوامل گرانی گوشت در دستورکار مجلس قرار بگیرد،یادآورشد: حذف پروتیین برای عاملی همچون گرانی ازطبقات متوسط جامعه نگران کننده است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید