مشکل مالی دامدار ورامین را باتولید ماهیانه۱۱۰تن شیر زمین گیر کرد

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اینکه در ورامین ظرفیت بالای اقتصادی در حوزه دامداری و کشاورزی دارد گفت: مشکل مالی دامداری ورامین باتولیدماهیانه۱۱۰تن شیر را زمین گیر کرده است.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی با اشاره به ایام پایانی ماه ذی الحجه گفت: این ایام بسیار مبارک است، همچنان که در ۲۱ ذی الحجه حضرت علی(ع) انگشتر خود را به یک فقیر صدقه داد و آیه ولایت نازل شد و خداوند با معجزه مباهله حقانیت پیامبر را به مسیحیان نشان داد و در این ماجرا نیمی از مسیحیان حاضر به مصالحه شدند و عده ای نیز بعد به اسلام گرویدند.

محمودی با بیان اینکه برخی به عنوان برنامه های فرهنگی و یا اعیاد از موسیقی های نامناسب استفاده می کنند گفت: باید همه مراقبت کنند که به نام دین در جشن ها و اعیاد مذهبی اشاعه منکرات صورت نگیرد.

وی در ادامه با اشاره به بزرگداشت ابوعلی سینا دانشمند برجسته ایرانی که به نام روز پزشک نام گرفته است افزود: جوانان ایرانی به خود ببالند که در کشوری زندگی می کنند که دانشمندانش مایه فخر جهان هستند و همچنین ما از پزشکان متعهد و دلسوز تقدیر می کنیم و این روز را نیز تبریگ می گوییم. امروز به برکت انقلاب در پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته ایم و امروز کشور پذیرای توریسم پزشکی است و می خواهیم همچون همیشه توجه به اخلاق پزشکی و خدمت به جامعه و مردم و دوری از پول پرستی و فخرفروشی سرلوحه کار پزشکان باشد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب با هیات دولت نیز بیان داشت: رهبر عزیزمان در این دیدار موارد اقتصاد و فرهنگ در اولویت قرارگرفته داده و تولید داخلی را کلید اصلی حل مشکلات دانستند، همچنین ایشان قطع وابستگی به صادرات نفت خام را خواستار شدند و درآمد آسان صدور نفت خام را بلای بزرگ عنوان داشتند که به ضرر پیشرفت کشور شده است.

محمودی گفت: رهبر در زمینه رونق تولید نیز فرموده اند؛ باید به بخش های پیشران نظیر مسکن، کشاورزی،خودرو و لوازم خانگی و اقتصاد و دانش بنیان توجه کرد چرا که فعال شدن هر یک از این ها می تواند بخش های مختلف دیگر را نیز به حرکت در آورد و تولید کنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمنان دانستند.

خطیب جمعه ورامین با بیان اینکه گاهی برای یک فعالیت تولیدی باید از ۷۰ خوان عبور کرد گفت: باید مسئولان این مشکل جدی را رفع کنند و گویا برخی متولیان اعتقاد ندارند که این موارد باید حل شود چرا که اگر معتقد بودند، وضعیت اقتصادی کشور بسیار بهتر از وضع امروز بود لذا اگر برخی مسئولین به اقتصاد مقاومتی باور ندارند ماندن آنها در این مسئولیت ها خلاف شرع است و استمرار مدیریت آنها خیانت محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تولیدکنندگان را کمک کرد گفت: در دشت ورامین ظرفیت بالای اقتصادی به ویژه در حوزه دامداری و کشاورزی وجود دارد و برخی پیچ و خم های اداری تولیدکنندگان را زمین گیر می کند و ادارات باید به عنوان پشتیبان با تولید کنندگان برخورد کنند و هفته گذشته از دامداری بازدید کردیم که ماهیانه ۱۱۰ تن شیر تولید می کند و الان تعطیل شده چرا که نیاز به وام بانکی دارد و بانک ها به این تولید کنندگان رحم نمی کند.

محمودی در خصوص حوزه های فرهنگی نیز گفت: در این حوزه با حمله همه جانبه و وسیع بیگانگان روبرو هستیم و دشمنان نظام صراحتا می گویند غلبه بر جمهوری اسلامی با جنگ نظامی و تحریم ممکن نیست و باید با نفوذ فرهنگی و تاثیرگذاری بر مردم و مغز ها و ذهن ها و تحریک هوس ها به این هدف رسید لذا باید مانع نفوذ این اقدامات شویم و در تولیدات فرهنگی همچون هنر، سینما و کتاب و تئاتر دقت کنیم و در زمینه حجاب نیز متاسفیم که برخی متولیان فرهنگی مسئله حجاب را جدی نگرفته اند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: هر کس در حوزه حفاظت از اخلاق و معنویات و حجاب کوتاهی کند بر مسئولیت شرعی خود عمل نکرده و خائن خدا و پیامبر و شهدا و ملت ایران محسوب می شود.

وی گفت: امروز قتدار جمهوری اسلامی ایران زبانزد است، کشتی ایران از دست انگلیس آزاد می شود و این سیلی ایران به انگلیس بود و پهباد آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم و اجازه ندادیم که آنها دست از پا خطا کنند و دیدیم که ملت ایران دشمن را خوار کرد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید