مشکلات دامداران رصد و برای حل آن راهکار ارایه شود

فرماندار شهرستان شفت گفت: مشکلات دامداران باید رصد و برای حل آن راهکار ارایه شود.
منطقه گیلان، محمدرضا محسنی در بازدید از جاده ییلاقی ویسرود به دیر و اسلار اظهار کرد: این جاده ییلاقی راهی محلی است که ییلاقات شهرستان شفت و رودبار را به یکدیگر متصل می کند و نقش موثری در رونق تولید و اقتصاد این مناطق ایفا می کند و بهسازی و تعریض آن یکی از مطالبات دیرین مردم به ویژه دامداران است.
محسنی با بیان اینکه قبل از هرگونه عملیات عمرانی باید نقشه و مشخصات پروژه تدوین و روند قانونی آن طی شود افزود: حفظ منابع طبیعی یک اولویت است و باید همواره در سرلوحه امور قرار گیرد.
وی به مسیر ابتدایی ویسرود به دیَر اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از زمین های حاشیه این مسیر متعلق به اشخاص است. مردم باید رضایتمندی خود را برای تعریض اعلام کنند.
فرماندار شفت با اشاره به اینکه در سال 98 برای کد دار شدن پروژه بهسازی و ترمیم راه ییلاقی ویسرود به دیَر 80 میلیون تومان پیش بینی شده است گفت: اگر مجوز این جاده ییلاقی در مسیر جنگلی صادر شود در تامین امنیت آن برای پیشگیری از قاچاق چوب تشریک مساعی لازم معمول خواهد شد .
وی به مشکلات دامداران در خصوص تعمیر و ساخت واحدهای اسکان نیز اشاره و افزود: با هماهنگی انجام شده دامداران با ارایه مستندات می توانند برای دریافت مجوزهای مربوطه به اداره کل منابع طبیعی استان مراجعه کنند.
محسنی با بیان اینکه به زودی کارشناسان سازمان امور عشایر ایران به صورت پایلوت از مسیر ییلاقی ویسرود به دیَر بازدید میدانی می کنند یادآور شد: مشکلات دامداران باید رصد و برای حل آن راهکار ارایه شود.
وی ایجاد بسترهای لازم برای ارتباط تلفنی دامداران با دیگر مناطق را ضروری دانست و افزود: کارشنان فناوری ارتباطات در طول مسیر ویسرود به دیَر نقاط فاقد پوشش آنتن دهی تلفن همراه را ثبت کرده اند و با توجه به اینکه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آمادگی واگذاری زمین را دارد باید اقدامات لازم معمول شود.
فرماندار شفت در پایان بر اجرای طرح های مرتع داری در ییلاقات تاکید کرد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید