مشکلات دامداران استان در حال پیگیری است

واحدهای دامداری استان فارس این روزها با مشکلاتی از جمله قیمت تمام شده شیر، قیمت تمام شده گوشت قرمز، چگونگی خرید گوشت از دامداران و کمبود نهاده‌های دامی روبرو هستند که معاون سازمان جهادکشاورزی فارس گفت حل مشکلات دامداران در حال پیگیری است.

این دامداران هفته گذشته نیز با حضور مقابل ساختمان استانداری فارس، خواستار پیگیری مطالبات شان از سوی مسئولان شدند.
استانداری فارس برای پیگیری مطالبات آنان با نمایندگان، تعاونی ها و اتحادیه دامداران استان نشستی برگزار کرد که نتیجه این نشست در قالب صورتجلسه ای تنظیم و مقرر شد پیشنهادها برای حل مشکلات از طریق ستاد مدیریت بحران استان به ستاد تنظیم بازار کشور ارائه شود.

گام های برداشته شده برای حل مشکل دامداران
کرامت الله کیومرثی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفت و گو با خبرنگاران در زمینه راهکارهای دنبال شده برای حل مشکلات دامداران استان گفت: حل یک سری از مشکلات به استان مربوط و حل برخی از مشکلات در اختیار استان نیست و باید در سطح ملی تصمیم گیری شود.
وی افزود: دامداران استان فارس در خصوص قیمت تمام شده شیر، قیمت تمام شده گوشت قرمز، چگونگی خرید گوشت از دامداران و کمبود نهاده های دامی اعتراض دارند.
وی ادامه داد: در این زمینه هفته گذشته نشستی با حضور نمایندگان، اتحادیه ها و تعاونی ها دامداران با حضور مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزار شد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: دامداران در این نشست خواسته های خود را بیان کردند که در نهایت یک صورتجلسه تنظیم و بنا شد از طریق ستاد تنظیم بازار کشور بحث قیمت تمام شده تولیدات آنان پیگیری شود.
کیومرثی افزود: در بحث نهاده ها به رغم وجود مشکلاتی در سطح کشور، تا جایی که در توان داشتیم تلاش کردیم نهاده ها تامین شود.
وی ادامه داد: در زمینه تامین نهاده ها، نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی ارسال شده است تا سهمیه استان فارس افزایش پیدا کند.
معاون سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین با اشاره به مشکل چگونگی خرید گوشت از دامداران گفت: اداره کل پشتیبانی امور دام استان گوساله سه ساله و حتی ۵۰۰ کیلو به بالا را به قیمت ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می کند.
کیومرثی افزود: قرار شد از طریق اتحادیه و تعاونی دامداران رایزنی هایی صورت بگیرد و قراردادهایی با کشتارگاه ها بسته شود تا در این زمینه تسهیل شود.
وی ادامه داد: بنا شد مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس صورتجلسه نشست با دامداران را تهیه و به ستاد تنظیم بازار کشور ارسال شود.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در مورد قیمت تمام شده شیر و گوشت قرمز نیز گفت: در نشست نمایندگان دامداران استان قیمت تمام شده شیر و گوشت قرمز اعلام و در صورت جلسه ذکر شد تا موضوع به ستاد تنظیم بازار کشور اعلام و در این زمینه تصمیم گیری شود.

افزایش بیماری کانیبالیسم در مرغداری های فارس
کیومرثی افزود: در بحث نهاده های دامی خبرهایی به گوش می رسد که ارز مورد نیاز تامین شده و به زودی مشکلات در این زمینه حل می شود.

وی ادامه داد: مشکل ترین و اساسی ترین مشکلی که امروز داریم در بحث تهیه سویا برای واحدهای مرغداری است که مشکلاتی را از جمله گرسنگی پرندگان ایجاد کرده است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید