قم به عنوان قطب دامداری صنعتی و سنتی در کشور، نیازمند حمایت است

استاندار قم گفت: قم به عنوان قطب دامداری صنعتی و سنتی در کشور و یکی از ظرفیت‌های مهم در اشتغال روستایی، نیازمند حمایت است.

به گزارش خبرنگاران، بهرام سرمست در جلسه کارگروه اشتغال استان قم در تالار امام جواد (ع) عنوان کرد: نهادها، بخش خصوصی و سمن‌های مرتبط با موضوعات هر جلسه، باید در تصمیم گیر‌ی‌ها حضور داشته باشند.

استاندار قم افزود: همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال دارای اهمیت زیادی است و باید دستگاه‌های اجرایی، گزارش کاملی از تعامل و یا عدم همراهی بانک‌ها ارائه دهند.

وی اظهار کرد: سند اشتغال استان باید متناسب با بخش‌های فعال اقتصادی تدوین شود و در آن کشاورزی، دامداری، صنعت و گردشگری مورد اهتمام قرار گیرد.

سرمست بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌هایی که در قم وجود دارد، گردشگری باید در اولویت برنامه‌های توسعه‌ای و سند اشتغال قم باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قم به عنوان قطب دامداری صنعتی و سنتی در کشور و یکی از ظرفیت‌های مهم در اشتغال روستایی، نیازمند حمایت است و در این خصوص زنجیره تولید باید تکمیل شود.

استاندار قم افزود: اگر طرح‌ها در قالب کمیته‌های تخصصی ارائه شود، بسترهای اشتغال زایی نیز به خوبی ایجاد خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید به درستی وضعیت اشتغال در قم مورد بررسی قرار گیرد تا علت کاهش بیکاری در دو سال اخیر به خوبی احصاء شود.

سرمست تصریح کرد: طرح‌های مهارت آموزی و کارورزی نیز به صورت تخصصی مورد توجه باشد تا به خروجی مناسبی در زمینه اشتغال دست یابیم.

وی ادامه داد: سهم استان قم در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی افزایش چشمگیری داشته است و امیدواریم در حوزه اشتغال خانگی نیز به نتایج خوبی برسیم.

استاندار قم با تاکید به توجه دستگاه‌های اجرایی در تعهدات خود در زمینه اشتغال بیان کرد: نرخ اشتغال باید به ۱۰ و ۸ دهم درصد برسد و در این باره مصوبات در کارگروه‌های اشتغال به طور مستمر پیگیری شود.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید