قاچاق تهدید کننده صنعت دامداری در آذربایجان غربی

رئیس خانه کشاورز آذربایجان غربی گفت: قاچاق، ‌صنعت دامداری در آذربایجان غربی را در معرض خطر قرار داده است.

سپهرالدین در مراسم تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی استان که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان برگزار شد افزود: قاچاق دام زنده در استان به صنعت دامداری آسیب جدی وارد کرده و این صنعت نیازمند برخورد جدی کمیسیون قاچاق کالا است.

وی با تاکید بر اینکه درآمد سرانه کشاورزی استان پایین است تصریح کرد: بخشی از محصولات خام کشاورزی ما در سطح جهانی خریدار دارد باید با ارتقای بهره وری به صادرات محصولات کشاورزی توجه جدی شود.

رئیس خانه کشاورز آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت صادرات اظهار کرد: باید با تولید محصولات ارگانیک، بخش صادرات محصولات کشاورزی را برای افزایش درامد کشاورزان رونق دهیم.

سپهر الدین خاطرنشان کرد: ‌متاسفانه با وجود اینکه کشور ما از کمبود آب رنج می برد و استان ما باتوجه به خشکی دریاچه ارومیه نیازمند توجه به صرفه جویی در مصرف آب است ولی ٨٥ درصد از آب استان صرف کشاورزی می شود که این یک فاجعه برای کشاورزی استان است.

وی ادامه داد: ارتقای تولید، ایجاد تحرک و از بین بردن بی تفاوتی در بخش کشاورزی،‌ تامین نقدینگی و ایجاد شرکت های مکانیزاسیون و نظارت به تعرفه گذاری محصولات کشاورزی و افزایش اعتبارات بخش کشاورزی از جمله دغدغه‌های کشاورزان آذربایجان غربی است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید