فعالیت گاوداران شیری در رکود مطلق است

مدیر عامل شرکت تعاونی گاوداران بجنورد گفت: فعالیت گاوداران شیری در رکود مطلق است.

حسینعلی حصاری در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه گاوداران شیری در این استان هنوز در مضیغه قرار دارند، افزود: بالا رفتن قیمت نهاده های دامی و از سوی دیگر عدم تغییر قیمت شیر به مدت سه چهار سال از علل بروز این مشکل است.

وی با بیان اینکه برای فروش شیر در کشور اخیرا بازاریابی انجام شده است، ادامه داد: با انجام این بازاریابی شیرهای تولیدی به کشورهایی همچون افغانستان، عراق و … صادر می شود.

حصاری اظهار کرد: از آنجایی که بیشتر شیرهای تولیدی کشورهایی همچون ترکیه به کشورهای مذکور صادر می شد و در حال حاضر مسیر صادرات آنها عوض شده و به کشورهای اروپایی صادر می شود در نتیجه فضا برای صادرات شیر ایران به کشورهایی همچون افغانستان و عراق باز شده است و این امر موجب شده تا قیمت شیر کمی بالا رود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر افزایش صادرات لبنیات به خارج از کشور نیز بر افزایش قیمت شیر تاثیرگذار بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گاوداران استان توانسته اند هر کیلوگرم شیر را با 100 تا 200 تومن بیشتر به کارخانجات شیر خارج از استان بفروشند، تاکید کرد: اما برای فروش شیر در داخل استان همچنان با مشکل مواجه هستند.

وی با بیان اینکه کارخانجات شیر استان تمایلی برای افزایش قیمت ندارند، توضیح داد: از آنجایی که در حال حاضر فضل زایش نیست و میزان تولید شیر نیز کاهش یافته است دامدار با نفروختن شیر خود به کارخانجات داخل استان، آن ها را مجبور می کنند تا شیر را با قیمت بالاتر و آن هم به صورت پلکانی خریداری کنند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید