فروش شیر در گیلان رضایت‌بخش نیست

رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: وضعیت اقتصادی فروش شیر در گیلان برای دامداران رضایت‌بخش نیست.

عباس یوسفی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه 72هزار نفر از دامداران استان عضو اتحادیه دامداران گیلان هستند، گفت: قیمت پایین خرید شیر موجب شده است که دامداران وضعیت اقتصادی رضایت‌بخشی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه دامداران در گیلان به سختی روزگار می‌گذرانند، افزود: به طور میانگین روزانه 100تا 120تن شیر در گیلان تولید می‌شود و هزینه هر لیتر شیر در استان 1800تا 1900تومان برآورد شده است این درحالیست که کارخانه‌داران هر لیتر را 1500 تومان از دامداران می‌خرند.

یوسفی با اشاره به اینکه طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلو نهاده باید هزار و 250تومان به فروش برسد این درحالیست که در بازار نمی‌توان نهاده را با این قیمت یافت، خاطرنشان کرد: ورود دولت در تامین نهاده ها می‌تواند کمک موثری در جهت حل مشکلات دامداران باشد.

وی در خصوص تولید شیر خشک در گیلان تصریح کرد: شرایط تولید شیر در گیلان به گونه‌ای نیست که مازاد داشته باشیم و برای تولید شیر خشک اختصاص دهیم.

رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: گیلان از استانهای برخوردار از نظر کارخانه تولید شیرخشک و تکنولوژی این محصول در کشور نیست.

یوسفی افزود: دامداران گیلان در بحث تولید گوشت قوی‌تر از تولید شیر فعالیت دارند و گیلان از جمله استانهای کشور است که می‌تواند حرفهای زیادی در تامین گوشت مورد نیاز کشور داشته باشد.

وی تصریح کرد: دامداران گیلان هم دام سبک و هم دام سنگین پرورش می‌دهند، اما دامهای سنگین گیلان از دامهای گوشتی با استعداد در کشور محسوب می‌شوند.

رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: سرمایه‌گذاری در پرورش دامهای گوشتی در گیلان از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است و به سرمایه گذاران علاقمند توصیه می‌کنیم برای ورود به این بخش اقدام کنند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید