عملیات اجرایی کارخانه تولید شیر خشک در کرمان آغاز شد

با حضور وزیر جهاد کشاورزی عملیات اجرایی کارخانه تولید شیر خشک کرمان در سفر رئیس جمهوری به این استان و با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

کارخانه تولید شیرخشک شهرستان کرمان سالانه توانایی تولید 10 هزار تن شیر خشک، 10 هزار تن پرمیت و 10 هزار تن شیرخشک صنعتی را دارد.
از جمله تولیدات جانبی این کارخانه تولید 10 هزار تن کره پاستوریزه است و کارخانه شیرخشک کرمان سالانه 180 هزار تن شیر را در سال جذب می کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این بازدید گفت: سالانه 201 هزار تن شیر در استان کرمان تولید می شود و سرانه مصرف هر نفر 90 کیلوگرم در سال است.
عباس سعیدی ادامه داد: در این کارخانه انواع شیرخشک نوزاد، شیرخشک صنعتی و پرمیت که محصولی با پروتئین مطلوب و منحصر به فرد جهت صادرات است تولید می شود.
وی گفت: با افتتاح این کارخانه واحدهای غیرفعال استان فعال شده و شیر مازاد تولیدی استان کرمان به استانهای همجوار جذب می شود.
این طرح با زیربنایی بالغ بر 30 هزار متر مربع و با جمع سرمایه گذاری بالغ بر 100 میلیون دلار و 900میلیارد ریال پیش بینی و هدف گذاری شده است که در آینده نزدیک یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید شیر خشک نوزاد در خاورمیانه قلمداد می شود و این واحد تولیدی 150 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.
کارخانه شیر خشک نوزاد کرمان در راستای حمایت از تولیدکنندگان شیر در استان و به تبع آن حمایت پیشنهاد احداث کارخانه تولید شیرخشک نوزاد و فرآورده های آن شامل انواع شیر خشک نوزاد، شیر خشک صنعتی و پرمیت که محصولی با پروتئین مطلوب و منحصر به فرد در امر صادرات هدف گذاری شده است.
این کارخانه توان دریافت 180 هزار تن شیر در سال را دارد.
این طرح پس از تحقیقات و مطالعات دقیق علمی و جغرافیایی و همچنین هماهنگی های ادارات زیربط، زمینی به مساحت 10 هکتار در کیلومتر 25 جاده کرمان – رفسنجان با دسترسی مناسب برای این امر اختصاص یافت.
رئیس جمهوری و هیات همراه همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و در قالب دومین سفر استانی دولت دوازدهم صبح پنجشنبه 12 بهمن وارد شهرستان سیرجان از توابع استان کرمان شد.
رئیس جمهوری بدو ورود در فرودگاه سیرجان مورد استقبال استاندار کرمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران این استان قرار گرفت.
حجت الاسلام حسن روحانی و تعدادی از وزراء در این سفر ضمن دیدار و گفت و گو با مردم، طرح های مختلفی را افتتاح خواهند کرد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید