عدم رعایت بهداشت در دامداری‌ها، سبب افزایش تب کریمه-کنگو می‌شود

تب خونریزی دهنده کریمه- کنگو به‌عنوان بیماری ویروسی قابل انتقال میان انسان و حیوان مطرح است که از طریق کنه‌های آلوده به ویروس منتقل می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان راه‌های انتقال بیماری را نیش کنه آلوده، تماس با ترشحات کنه‌های له شده، تماس با خون و مواد آلوده فرد مبتلا و تماس با خون و مواد آلوده کننده دام مبتلا عنوان کرد.

دکتر عبدالمحمد نجاتی اظهار داشت: متأسفانه بیماری در دام علائم درمانگاهی مشخصی ندارد و فقط زمانی که ویروس در خون دام وجود دارد تب زودگذر و خفیفی ایجاد می‌کند و در انسان علائمی مشابه با آنفلوانزا به‌وجود می‌آورد که شامل تب، سردرد شدید، سختی گردن، درد شکم، درد عضلانی، درد کمر، سوزش چشم و حساسیت به نور است.

دکتر نجاتی گفت: در این بیماری بعد از 3 تا 5 روز علائم با خونریزی به صورت تکه‌های قرمز یا بنفش روی پوست، داخل دهان و گلو بروز می‌کند و به‌تدریج وسیع‌تر می‌شود.

وی از دامداران خواست با توجه به شروع فصل گرما و فعالیت کنه‌ها، دا‌م‌ها و اماکن دامی را با سم ضد کنه سمپاشی کنند، از لباس کار، دستکش و چکمه استفاده و گوشت قرمز سالم و بهداشتی را از مراکز مجاز تهیه کنند زیرا در کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه، 24 ساعت در دمای 4-0 درجه نگهداری می‌شود، از نقل و انتقال و کشتار دام‌های مشکوک نیز خودداری شود.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید