طرح اشتغال روستایی مرکزی مورد حمایت نهاد ریاست جمهوری

طرح اشتغال روستایی مرکزی مورد حمایت نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: طرح اشتغال روستایی با عنوان «ابر اشیا در دامداری هوشمند» برای نخستین بار در این استان مورد حمایت نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت.

« لادن مهدوی هزاوه » در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگاران افزود: در این طرح کیت الکترونیکی به دام متصل و اطلاعات مربوط به دام روی سامانه ارسال و اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: کسب اطلاعات لحظه ای دام، آگاهی از زمان خاص بارداری، ثبت اطلاعات برخی بیماری ها، اطلاع از وضعیت تغذیه دام بخشی از اهداف این طرح تحقیقی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: اکنون حدود چهار درصد دام ها به علت عدم اطلاع به موقع دامدار از بروز مشکل در وضعیت سلامت، تلف می‌شوند و این موضوع خسارات سنگینی را برای دامداران در پی خواهد داشت که امید است با اجرای این طرح، میزان مرگ و میر دام به نحو چشمگیری کاهش یابد.
مهدوی افزود: 70 طرح تحقیقی از سراسر کشور به مرکز راهبردی فناوری همگرایی ریاست جمهوری ارسال شد و از بین این تعداد، هفت طرح برگزیده شد که طرح «ابر اشیا در دامداری هوشمند» از استان مرکزی مورد حمایت نهاد ریاست جمهوری قرار گرفت.
وی اظهار داشت: انجام این طرح به‌ صورت بومی می تواند کمک قابل توجهی به اقتصاد کشور و جلوگیری از خروج ارز در آینده نزدیک باشد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: بررسی و پایش متمرکز و منسجم نتایج حاصل از اجرای این طرح کمک شایانی به مراکز تصمیم ‌گیری و برنامه ‌ریزی پرورش دام می‌کند.
استان مرکزی با 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید