صادرات محموله‌های دامی از مبدأ کردستان به خارج از کشور

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی کردستان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری گواهینامه حمل بهداشتی پنج قلم کالا در قالب 49 محموله از طریق این اداره کل صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی؛ کامران زیباکردار رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی کردستان در گفتگو با آفتاب دل با بیان اینکه ماهی قزل آلای کردستان به کشور روسیه صادر شده است، افزود: امروزه کشور در راستای اقتصاد مقاومتی نیاز به گستردگی منابع غیر نفتی جهت ارز آوری دارد و دامپزشکی استان برخود لازم می داند هرگونه همکاری قانونی را با تولید کنندگان و صادرکنندگان دام و فرآورده های مرتبط را داشته باشد.

وی در ادامه گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری گواهینامه حمل بهداشتی پنج قلم کالا در قالب 49 محموله از طریق این اداره کل صادر شده است.

زیبا کردار اضافه کرد: این محموله ها شامل 2255 رأس گاو وگوساله بالغ بر 175 تن ماهی منجمد خوراکی، 13 هزار قطعه ماهی زنده زینتی، 15تن پشم گوسفندی بوده است که به کشورهای عراق، روسیه، عمان، امارات متحده عربی، هندوستان، آمریکا و ترکیه صادر شده اند .

وی به اهمیت صادرات ماهی قزل آلا به روسیه اشاره کرد و گفت: استانداردهای کنترل کیفیت روسیه بسیار پیشرفته و حساس می باشد و صادرات ماهی قزل آلای کردستان به این کشور نشان دهنده دقت پروسه تولید، فرآوری وکنترل های بهداشتی دامپزشکی دارد و اظهار امیدواری کرد حجم و ارز آوری صادرات در سال جاری سرعت بیشتری پیدا کند و از همه پتانسیل های ارز آوری به منظور کمک به اقتصاد کشور استفاده شود.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید