شیر در قزوین از لحاظ کمی و کیفی در بهترین شرایط قرار دارد

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان قزوین گفت: شیر در استان قزوین از لحاظ کمی و کیفی در بهترین شرایط قرار دارد.

حسین نعمتی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۹۳ قیمت مصوبه دولت برای شیر ۱۴۴۰ تومان بود که این امر محقق نشد و در چند سال اخیر با نرخ ۱۲۰۰ تومان ثابت ماند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان قزوین با بیان اینکه در کل کشور با افزایش قیمت شیر مواجه ایم و تنها مختص استان قزوین نیست، گفت: ماشین آلات و داروهای مورد نیاز دامداری ها با ارز آزاد و علوفه شامل جو، ذرت و سویا با ارز دولتی وارد می شود که این امر موجب شده تا شاهد افزایش قیمت شیر باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار برای ۱۴ قلم کالای اساسی قیمت گذاری کرده است، تاکید کرد: هر چقدر قیمت منصفانه تر باشد میزان مصرف لبنیات بالاتر خواهد رفت و با توجه به مصرف تولید هم افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه دامداران استان قزوین تمامی مشخصات، رکوردگیری ها و… را ثبت می کند و آمارها به روز است.

نعمتی تصریح کرد: شیر در استان قزوین از لحاظ کمی و کیفی در بهترین شرایط قرار دارد و کمبودی در خصوص شیر خام در استان وجود ندارد به طوری که ۸۰ درصد از شیر تولیدی قزوین به استان های دیگر ارسال می شود.

وی با بیان اینکه صنعت دامی در استان بسیار رشد کرده و این پیشرفت را باید حفظ کرد، افزود: کشور ایران در صنعت دامپروری خصوصاً گاوهای شیری جزء ۱۰ کشور برتر جهان است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید