سیاست زنجیره تولید واسطه‌ها را حذف کرد

نماینده مردم مهاباد در مجلس:

جلال محمود زاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگاران درباره تاثیر ایجاد زنجیره تولید در بخش کشاورزی گفت: بر اساس آنچه از تجربیات داخلی و بین المللی مشهود است، ایجاد زنجیره تولید منجر به افزایش کیفیت محصولات و درآمد بیشتر برای سرمایه گذاران ایجاد این گونه از محصولات خواهد شد.
جلال محمود زاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار ایانا درباره تاثیر ایجاد زنجیره تولید در بخش کشاورزی گفت: بر اساس آنچه از تجربیات داخلی و بین المللی مشهود است، ایجاد زنجیره تولید منجر به افزایش کیفیت محصولات و درآمد بیشتر برای سرمایه گذاران ایجاد این گونه از محصولات خواهد شد.

وی با بیان این که ایجاد زنجیره های تولید درمحصولات کشاورزی اعم از دامی یا باغی و زراعی موجب کاهش هزینه تمام شده و حتی کاهش ضایعات خواهد شد، تصریح کرد: به طورنمونه ایجاد زنجیره تولید گوشت مرغ ضمن اینکه موجب تامین نهاده ها با نرخ واقع بینانه تر برای تغذیه مرغ ها می شود، با دراختیار داشتن کشتارگاه وسردخانه امکان تنظیم بازارگوشت مرغ هنگام مازاد تولید در بازاروعرضه آن درمواقعی که فروش آن به سود مشروع شرکت دارای زنجیره می شود، خواهد شد.

محمود زاده، با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته مانند ترکیه به دلیل ایجاد زنجیره های تولید هم نرخ تمام شده پایین تر است وهم اینکه نظارت بهداشتی بهتری بر واحدهای تولید کننده صورت می گیرد، تصریح کرد: این در حالی است که در کشور ما به دلیل ضعف در نهادیه شدن زنجیره تولید به محض حادث شدن بیماری هایی مانند آنفلوآنزای پرندگان، مرغداری های فراوان و متعددی در ده ها استان کشور درگیر تبعات سنگین شیوع این بیماری می شوند.

نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی، ایجاد زنجیره تولید محصولات زراعی و باغی مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی، کلزا و … را نیز در کاهش هزینه تولید از طریق کاهش ضایعات و مدیریت توزیع در بازار و … حائزاهمیت دانست و اظهارامیدواری کرد دست اندرکاران در اتخاذ سیاست های راهبردی پیش رو این امر را در اولویت قرار دهند.

لازم به ذکر است محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در هنگام اخذ رای اعتماد از مجلس برای دولت دوازدهم در صحن علنی مجلس گفته بود: زنجیره تولید در صنعت کشاورزی بسیار حائز اهمیت است و باید زنجیره‌ای از تولید تا سفره داشته باشیم و این نیاز به زیرساخت‌ها دارد که در دولت دوازدهم مورد حمایت قرار دادیم.

مدیریت زنجیره تأمین، عبارت است از فرایند برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل عملیات مرتبط با زنجیره تأمین در بهینه‌ترین حالت ممکن. مدیریت زنجیره تأمین دربرگیرنده تمامی جابجایی‌ها و ذخیره مواد اولیه، موجودی در حین کار و محصول تمام شده از نقطه شروع اولیه تا نقطه پایان مصرف است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید