سرانه مصرف شیر در سمنان ۲٫۵ لیتر بالاتر از میانگین کشوری است

استاندار سمنان با اشاره به اینکه مردم این استان بیش از سرانه کشوری شیر مصرف می‌کنند گفت: سرانه مصرف شیر در استان سمنان۲٫۵لیتر بالاتر از میانگین کشوری است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا خباز در مراسم اختتامیه جشنواره شیر و فراورده‌های لبنی استان سمنان که در رسم رودبار شهرستان مهدی‌شهر برگزار شد، اظهار کرد: سرانه مصرف شیر در استان سمنان۹۲٫۵لیتر به ازای هر نفر در سال است.

وی افزود: این در حالی است که به طور متوسط هر ایرانی در سال۹۰کیلوگرم شیر مصرف می‌کند و این آمار بیانگر این است که سرانه مصرف شیر در استان سمنان۲٫۵لیتر بالاتر از میانگین کشوری است.

استاندار سمنان با بیان اینکه سرانه مصرف شیر در استان و کشور بسیار کمتر از میانگین جهانی مصرف شیر برای هر نفر است عنوان کرد: سرانه مصرف شیر در استان سمنان و کشور حتی از۵۰درصد سرانه جهانی مصرف شیر نیز پایین‌تر است؛ به طوری که سرانه مصرف شیر در دنیا بیش از۱۹۰لیتر در هرسال است و این مهم نشان می‌دهد که باید سرانه مصرف شیر در استان سمنان و کشور افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه مصرف پایین لبنیات در ایران سبب افزایش بیماری پوکی استخوان و بیماری‌های مرتبط با آن شده است عنوان کرد: هرچه مصرف شیر در کشور و استان سمنان افزایش یابد؛ عوارض ناشی از بیماری پوکی استخوان نیز کاهش می‌یابد و از این رو باید برای افزایش مصرف این محصول تلاش کرد.

استاندار سمنان با اشاره به تنوع بالای تولید محصولات لبنی در این استان خاطرنشان کرد: امروز باید برخی از محصولات منحصر به فرد لبنی که در استان سمنان تولید می‌شود به عنوان یک برند و ظرفیت بسیار مهم استفاده شود.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید