سامانه خرید سبوس برای دامداران مشکل‌ساز شده است

رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان گفت: اولین استانی که سامانه خرید سبوس را اجرا کرد، استان خوزستان بود اما اکنون استان پاسخگوی آزمون و خطاهای این سامانه شده و با مشکلات فراوانی در این زمینه مواجه است.

جواد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که ارزان‌ترین و شکم‌پرکن‌ترین نهاده سبوس است، اظهار کرد: در گذشته کل سبوس تولیدی در استان خوزستان، در اختیار معاونت امور دام جهاد کشاورزی استان بود و با نظارت این معاونت و توسط اتحادیه دامداران توزیع می‌شد.

وی افزود: دولت برای جبران مشکلات کارخانه‌ها به جای آنکه یارانه‌ای به آن‌ها اختصاص دهد، از جیب دامداران هزینه کرده و این مساله باعث شد تا هر کیلو سبوس که قیمت آن 270 تومان بود به 520 تومان برسد.

رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان تصریح کرد: افزایش قیمت سبوس برای دامداران مشکلات فراوانی را به وجود آورد و باعث شد تا بسیاری از دامداران فقط حداقل سبوس موردنیاز دام خود را تهیه کنند و نتوانند بیش از آن برای دام‌ها سبوس خریداری کنند.

ابراهیمی با بیان این‌که دو نرخی شدن قیمت یک کالای تعزیراتی فساد و رانت به وجود می‌آورد، عنوان کرد: کارخانه‌ها با رایزنی‌های انجام داده مجددا توانستند 50 درصد از سبوس تولیدی در استان را در اختیار خود قرار دهند و اکنون آن را به صورت آزاد در بازار عرضه می‌کنند.

وی گفت: اولین استانی که سامانه خرید سبوس را اجرا کرد، استان خوزستان بود و اما اکنون خوزستان پاسخگوی آزمون و خطاهای این سامانه شده است و با مشکلات فراوانی در این زمینه مواجه شده‌ایم.

رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان با بیان این‌که از مسئولان انتظار داریم تا به صنعت دامداری در استان خوزستان نگاه ویژه‌ای داشته باشند، زیرا دامداران در خوزستان مظلوم هستند، ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از مشکلات این سامانه برطرف نشده است و در کل کشور تعداد محدودی از استان‌ها، نسبت به اجرایی کردن این سامانه برای خرید سبوس در استان خود اقدام کرده‌اند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید