روند توزیع سبوس گندم در سمنان ساماندهی می‌شود

مصطفی شاه‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران در سمنان با اشاره به برگزاری جلسه ساماندهی توزیع سبوس گندم در استان سمنان، اظهار کرد: بر اساس این جلسه توزیع سبوس گندم در استان بر اساس یک برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌شده به کارخانجات آرد و تشکل‌های دامی تکلیف شد.

وی با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد کشور مبنی بر فروش سبوس استحصالی کارخانجات آرد به دامداران با نرخ مصوب هشت هزار و 400 ریال از ابتدای امسال، افزود: بر اساس این مصوبه از ابتدای امسال تاکنون همه سبوس استحصالی کارخانجات آرد در سراسر کشور در سامانه‌های واحد با عنوان سامانه یکپارچه توزیع سبوس بارگذاری شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: تشکل‌های دامی و کارخانه‌های خوراک دام می‌توانند از طریق این سامانه سبوس موردنیاز بهره‌برداران دامی را خریداری کنند.

شاه‌حسینی با تأکید بر لزوم ایجاد هماهنگی و همکاری‌های لازم بین توزیع‌کنندگان، خریداران و تأمین‌کنندگان سبوس موردنیاز برای تأمین خوراک دام در استان سمنان به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در این زمینه افزود: برای ایجاد این هماهنگی و ساماندهی توزیع سبوس گندم در استان جلسه‌ای با حضور همه افراد ذی‌نفع در این زمینه برگزار شد.

وی بر لزوم ایجاد مکانیزم واحد و مشخص بر اساس زمان‌بندی برای توزیع عادلانه سبوس گندم بین تشکل‌های دامی و بهره‌برداران این بخش تأکید کرد.

شاه‌حسینی عنوان کرد: در این جلسه مصوب شد تا معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بر اساس جدول ضرایب تا پنجم مهرماه شرح تقسیم سبوس گندم بین متقاضیان واجد شرایط را در سامانه مربوط به آن بارگذاری کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: تشکل‌های دامی استان نیز تا بیستم هرماه می‌توانند در دو مرحله سبوس موردنیاز خود را بر اساس سهمیه اعلام‌شده از سوی جهاد کشاورزی این استان خریداری کنند.

به گفته وی بارگیری سبوس‌های خریداری‌شده در کارخانه‌های آرد استان سمنان نیز پنج روز پس از پرداخت بهای آن انجام خواهد شد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید