دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور قزوین برگزار شد

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، دامپزشکی، صنایع وتجهیزات وابسته با حضور مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی، زاهدی استاندار قزوین، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی، زینالی رئیس دامپزشکی استان، هادی طاهرخانی مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان،علیرضا عزیزالهی مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور و جمعی از مسئولان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان قزوین افتتاح شد.

اتحادیه شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداران استان قزوین با توجه به شناخت و برآورد نیاز دامداران منطقه و همچنین بخاطر مراودات و آشنایی با کلیه شرکتهای ذیربط، دو سال است که اقدام به برگزاری هدفمند نمایشگاه دام و طیور قزوین نموده است.

تولید کنندگان محصولات دامی، گوساله شیری و گوشتی، سیستم های توزین صنعت دام و طیور، تولید گوشت مرغ و جوجه یکروزه و سیستم های اتوماسیون مرغداری و دامداری، تولید و عرضه عسل و فرآورده های زنبور عسل، خوراک مورد نیاز صنایع دامپروری و مرغداری، مکمل ها و افزودنی های خوراک دام و طیور، دامپزشکی، واکسن های دامی و ضدعفونی کننده ها، دارو و فرآورده های بیولوژیک، ژنتیک و اصلاح نژاد دام سبک و سنگین، تجهیزات، ماشین آلات و ادوات دامپروری در این نمایشگاه دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته اند.

فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حاشیه این نمایشگاه گفت: استان قزوین جایگاه ویژه ای در تولید مواد غذایی و محصولات دامی در کشور دارد و برپایی این نمایشگاه می تواند ضمن به نمایش گذاشتن توانمندی کشاورزی استان زمینه ارتباط مستقیم تولید کننده و مصرف کننده را مهیا کند.

وی افزود: استان قزوین به سبب ویژگی های جغرافیایی از موقعیت فوق العاده ای در حوزه صنعت دام و طیور برخوردار بوده و به عنوان صنعتی پویا در این استان مورد توجه قرار گرفته است.

هادی طاهرخانی مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین نیز گفت: این نمایشگاه با حضور بیش از ۶۰ شرکت کننده از استانهای تهران، قزوین، البرز، مازندران، اصفهان، مشهد، گلستان، آذربایجان شرقی و نمایندگان شرکت های خارجی از کشورهای اسپانیا، آلمان، آمریکا، چین، سوئد، ایتالیا در فضایی به مساحت چهار هزار متر مربع در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

طاهرخانی اظهار داشت : امروزه دام، طیور و آبزیان به عنوان یکی از مهمترین بخشهای موثر در صنایع غذایی و ایجاد اشتغال در کشورمان و دنیا نقش حیاتی را ایفا می کند و برپایی نمایشگاه می تواند در معرفی و شناساندن این توانمندی ها موثر باشد.

وی بیان کرد: از جمله اهداف برپایی این رویداد اقتصادی می توان به ارائه توانمندیهای مشارکت کنندگان، ایجاد آگاهی عمومی، اخذ سفارش از مشتریان جدید، معرفی کالا و خدمات جدید، گسترش کانالهای توزیع و ایجاد نمایندگی، تبادل اطلاعات و تجربیات، تحقیق بازار و بازاریابی، ورود به بازارهای جدید، رقیب شناسی و سنجش توان رقابتی مشارکت کنندگان اشاره کرد.

در حاشیه این نمایشگاه معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران و مدیرعامل اتحادیه دامداران قزوین بازدیدی را از شرکت کشت و صنعت آوین دشت به مدیریت حاج محمد علی دقیقی انجام دادند.همچنین جلسه ای را با مدیران تشکلهای دامداری استان قزوین در سالن اجتماعات اتحادیه دامداران قزوین برگزار کردند و از نزدیک در جریان مشکلات این تشکلها قرار گرفتند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید