دامداران مشکوک به «کوید 19» به دام‌ها نزدیک نشوند

دامداران مشکوک به «کوید 19» به دام‌ها نزدیک نشوند/ کاهش بار میکروبی توسط «آهک‌پاشی» در دامداری‌ها

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان گرگان گفت: اگر دامداری علائم مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد از دست زدن و نزدیک شدن به دام خودداری کند.

عبدالحکیم دانشیان در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کوید 19 در سطح کشور انتظار داریم که علاوه بر رعایت بهداشت فردی نسبت به بهداشت جایگاه دام حساسیت داشته باشند اگر دامداری علائم مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد از دست زدن و نزدیک شدن به دام خودداری کند و اجازه دهد شخص دیگری به دام‌ها رسیدگی کند و بعد از بهبود کامل از دام مراقبت کند.

 • دامداران جایگاه دام را مرتبا آهک‌پاشی کنند
  وی تصریح کرد: دامداران صنعتی و یا دامدارانی که دستگاه شیردوش دارند حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و دستگاه‌های شیردوش را مرتبا ضدعفونی کنند تا از انتقال ویروس جلوگیری شود.
  سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان گرگان ابراز کرد: دامداران جایگاه دام را مرتبا آهک‌پاشی کنند و بعد از ورود و یا خروج از دامداری حتما دستان خود را با مواد الکل‌دار ضدعفونی کنند.
  دانشیان خاطرنشان کرد: آهک‌پاشی در دامداری‌ها سبب می‌شود که بار میکروبی در این مکان‌ها کاهش یابد و خطر انتقال ویروس کمتر می‌شود.
  وی اظهار کرد: افرادی منزل و دامداری در کنار هم قرار دارد حتما حیاط منزل و دامداری را آهک‌پاشی کنند تا بار میکروبی آن منطقه کاهش یابد.
  سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان گرگان ابراز کرد: شهروندان برای تهیه گوشت مورد نیاز خود حتما از مراکز معتبر، گوشت خود را تهیه کنند و بعد از خریداری اجازه ندهند قصاب گوشت را قطعه قطعه کند بلکه این کار را در منزل انجام دهند.
- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید