دامداران دنبال افزایش قیمت شیر نیستند

مدیرعامل اتحادیه دامداران خوزستان با بیان این‌که دامداران به دنبال افزایش قیمت شیر نیستند، گفت: دامداران خواهان آن هستند تا هزینه‌های تولید آن‌ها کاهش پیدا کند و آن‌ها بتوانند به تولید بپردازند و محصولات دامی و لبنی خود را به فروش برسانند.

جواد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات دامداران در بحث فروش شیر اظهار کرد: صنایع لبنی هیچ همکاری با دامداران ندارند و این مساله باعث بروز مشکلاتی برای دامداران شده است و از این رو دامداران نیز شیر خود را به آن‌ها نمی‌دهند و به صورت مستقیم عرضه می‌کنند.

وی با بیان این‌که دامداران به دنبال افزایش قیمت شیر نیستند، افزود: دامداران خواهان آن هستند تا هزینه‌های تولید آن‌ها کمتر شود و آن‌ها بتوانند به تولید بپردازند و محصولات دامی و لبنی خود را به فروش برسانند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران خوزستان تصریح کرد: اگر هزینه‌های تولید کاهش یابد، دامداران شیر و سایر محصولات دامی خود را با رغبت و حتی با قیمتی پایین‌تر از قیمت‌های کنونی عرضه می‌کنند اما متاسفانه هزینه تولید بالا و شرایط برای دامداران سخت است.

ابراهیمی عنوان کرد: در حال حاضر قیمت نهاده‌ها بسیار بالا است و این مساله باعث شده تا هزینه تولید نیز بسیار بالا باشد و کار برای دامداران سخت شود. در این زمینه اگر تلاش شود تا شرایط برای فعالیت دامداران مهیا شود، قطعا دامداران وضعیت بهتری خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه‌های لبنی به دنبال سود و منافع شخصی خود هستند و گران شدن شیر و سایر محصولات در بازار بیانگر این مساله است. در این زمینه اما دامداران نمی‌خواهند قیمت شیر افزایش پیدا کند بلکه به دنبال کاهش هزینه‌های تولید هستند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید