خراسان رضوی سومین تولیدکننده شیر در کشور

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این استان با تولید سالانه 935 هزار تن شیر از این نظر رتبه سوم را پس از اصفهان و تهران در سطح کشور دارد.
جعفر حاجی مجتهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به همت دولت تدبیر و امید خرید تضمینی شیر از پارسال آغاز شده و در این چارچوب روزانه 200 تن شیر تولیدی دامداران خراسان رضوی به صورت تضمینی خریداری می شود.
وی افزود: بر همین اساس با حمایتهای دولت و اختصاص مشوقهای صادراتی ظرف یک سال اخیر حجم خرید شیر افزون بر 40 هزار تن بیشتر شده است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون سه هزار تن شیرخشک از این استان صادر شده که با حدود 50 درصد افزایش نسبت به پارسال رکود خوبی برای استان محسوب می شود.
خراسان رضوی 7.5 میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز دارد. این استان در حوزه گاوداری شامل صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی نیز پنج هزار واحد دارای مجوز و 100 هزار راس ظرفیت گاو مولد دارد. کل موجودی دام سنگین مولد و غیرمولد در خراسان رضوی 320 هزار راس است.
خراسان رضوی در مجموع 14،6 میلیون واحد دامی دارد و سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصولات در حوزه دام و طیور در این استان تولید می شود.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید