حمل دام‌های بدون پلاک از 15 بهمن ماه، مصداق کالای قاچاق است

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: از تاریخ 15 بهمن 98 ممنوعیت حمل دام‌های بدون پلاک اجرا می‌شود و در صورت مشاهده حمل دام‌های فاقد پلاک، برابر قانون برخورد قضایی خواهد شد و دام‌های بدون پلاک مصداق کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

حبیب شریفیان در حاشیه بازدید از سایت کشاورزی و برخی واحدهای تولیدی و دامداری شهرستان مرند، در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان و جهاد کشاورزی شهرستان مرند از هر سرمایه‌گذاری معقول و مطلوب در این شهرستان و استان حمایت می‌کند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری‌هایی که بعد از بهره‌برداری، منجر به رونق تولید و ایجاد اشتغال و افزایش بهره شغلی در حوزه کشاورزی شود، به جد مورد حمایت جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح پلاک گذاری و هویت دار کردن دام‌های سنگین، بیان کرد: برای جلوگیری از قاچاق دام زنده از کشور، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شیوه نامه‌ای را تنظیم کرد که در دی ماه ۹۷ در هیأت دولت تصویب و اواخر سال گذشته ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، شریفیان افزود: بر اساس این شیوه نامه ۵ ماده‌ای، چنانچه دام‌های کشور بعد از 15 بهمن ماه 98، هویت دار نشوند، مصداق کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید