حمایت تعاون روستایی قزوین از دامداران با خرید ۱۹ هزار تن شیر

۱۹ هزار تن شیر از ابتدای امسال تاکنون با هدف حمایت تعاون روستایی از دامداران از سوی تعاون روستایی استان قزوین خریداری شده است.

عباس آقاعلیخانی با اشاره به خرید شیر در مراکز جمع آوری توسط شبکه تعاون کشاورزی، اعلام کرد: این مقدار شیر توسط مراکز جمع آوری تعاون روستایی از دامداران استان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین تولید شیر را وابسته به عواملی چون تغذیه، بهداشت، اصلاح نژاد و مدیریت دانست و خاطرنشان کرد: با مدیریت مطلوب و تغذیه اصولی می‌توان نتایج تولید شیر را تا حد چشمگیری افزایش داد.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل مهم تأمین سلامت دام و تولید شیر بهداشتی داشتن محیط مناسب و بهداشتی نگهداری دام است،گفت: ایستگاه‌های جمع آوری شیر تحت نظارت تعاون روستایی استان با تجهیزات خنک کننده و مخازن حمل شیر فعالیت می کنند.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین افزود: این مقدار شیر در ۲ مرکز خرید شرکت تعاونی گاوداران شیری تاکستان و شرکت تعاونی گاوداران صنعتی چوبیندر جمع آوری شده است.

آقاعلیخانی یادآور شد: خرید و جمع آوری شیر با هدف ارائه خدمات به دامداران و جلوگیری از نوسانات قیمت شیر، ایجاد امنیت شغلی و تولیدی برای دامداران، حمل بهداشتی و اصولی شیر، کوتاه کردن دست واسطه‌ها و دلالان از بازار شیر و تامین نیاز صنایع لبنی صورت می‌گیرد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید