تولید 105 هزار تن محصول دامی در شهرستان ابرکوه

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در 10ماهه سال 1396، 105 هزار تن انواع محصول دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شده است.
مهدی غیب الهی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان محصول شامل هفت هزار و 200 تن گوشت مرغ ، یکهزار و 530 تن گوشت قرمز ، 17هزار و 560 تن شیر، 12 تن عسل و یکهزار و 950 تن تخم مرغ و غیره است که 70 درصد محصول تولیدی در شهرها و استان های همجوار مصرف شد.
وی اضافه کرد: شهرستان ابرکوه برغم بحران آبی و تداوم 2دهه خشکسالی ، برای توسعه و تولید محصولات دامی مستعد است.
وی با بیان اینکه این منطقه رتبه دوم تولید محصولات دامی استان یزد را دارد، اظهار کرد: 600 واحد دامداری صنعتی ، نیمه صنعتی در این منطقه فعال است و این مراکز بستر مناسبی برای اشتغال و تولید محصولات دامی است.
غیب الهی ، با بیان اینکه یکی از اهداف تحقق اقتصاد مقاومتی افزایش تولید است،افزود: اصلاح نژاد دام سبک و سنگین ، آموزش بهره برداران ، تجهیز و نوسازی واحدهای تولید مرغ گوشتی و تخم گذار ، تولید مرغ سایز، پرورش مرغ بومی و اصلاح ساختار دامداری های صنعتی و سنتی بخشی از فعالیت هاست.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه ،هفت هزار و 500 خانوار کشاورز و دامدار در این شهرستان فعالیت دارند.
وی یادآور شد: این تعداد بهره برداری در 75 واحد مرغداری با ظرفیت هر دوره یک میلیون و 100 هزار قطعه جوجه ، 150 هزار راس گوسفند و بز، هشت هزار و 500 راس گاو شیری و چهار هزار و200کلنی زنبور عسل فعالیت دارند.
سالانه بیش از 190هزار تن محصول باغی و زراعی از 15 هزار هکتار اراضی کشاورزی ابرکوه برداشت می شود.
این شهرستان یکی از مناطق عمده کشاورزی استان یزد بشمار می رود.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید