تولید فراورده های دامی در شهرستان ابرکوه 10درصد افزایش یافت

با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی تولید فراورده های دامی در شهرستان ابرکوه 10درصد افزایش یافت
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و با تلاش دامداران شهرستان، تولید سالانه فراورده های دامی با 10 درصد افزایش نسبت به سال 1395، به 90 هزار و 400 تن در سال جاری رسیده است.
مهدی غیب الهی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ابرکوه افزود: اصلاح نژاد دام سبک و سنگین ، آموزش بهره برداران ، تجهیز و نوسازی واحدهای تولید مرغ گوشتی و تخم گذار ، تولید مرغ سایز، پرورش مرغ بومی و اصلاح ساختار دامداری های صنعتی و نیمه صنعتی از جمله دلیل افزایش تولید است.
وی افزود: در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی محصولات دامی شامل تولید سالانه هفت هزار و 200 تن گوشت مرغ ، یکهزار و 530 تن گوشت قرمز ، 17هزار و 560 تن شیر، 12 تن عسل و یکهزار و 950 تن تخم مرغ است.
این مسئول ادامه داد: این میزان محصول با فعالیت هفت هزار و 500 خانوار کشاورز و دامدار در 75 واحد مرغداری با ظرفیت هر دوره یک میلیون و 100 هزار قطعه جوجه ریزی ، پرورش 150 هزار راس گوسفند و بز، هشت هزار و 500 راس گاو شیری و چهار هزار و 200 کلنی زنبور عسل تولید شد.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه 600 واحد دامداری صنعتی و نیمه صنعتی در این منطقه فعال است، تصریح کرد: این مراکز بستر مناسبی برای اشتغال و تولید محصولات دامی است .
ابرکوه با 120هزار راس دام سبک و سنگین یکی از مناطق فعال در تولید محصول دامی استان یزد است که امسال 107هزار راس آن علیه بیماری های مختلف ایمن سازی شدند.
غیب الهی در ادامه تاکید کرد: با وجود تداوم 2دهه خشکسالی، کاهش بارندگی و افت سطح منابع آبی ، این شهرستان رتبه دوم تولید محصول دامی ، رتبه نخست تولید محصول زراعی و باغی استان یزد را به خود اختصاص داده است .
سالانه 190هزار تن محصول باغی و زراعی از 15 هزار هکتار اراضی کشاورزی برداشت می شود و ابرکوه یکی از شهرستان های عمده این بخش در استان یزد است.
مرکز شهرستان 51 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید