توزیع بیش از 11 تن کنجاله سویا بین دامداران اردبیل

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از توزیع بیش از ۱۱ هزار تن کنجاله سویا بین دامداران استان خبر داد.

نوبخت اژدری گفت: به منظور ساماندهی بازار و بهبود روند توزیع و در راستای حمایت از دامداران و استمرار تولید بخش دامپروری استان ۱۱ هزار و ۲۸۸ تن کنجاله سویا، ۱۳ هزار و ۲۳۲ تن ذرت ، ۱۴ هزار و ۵۹۰ تن جو دامی ، ۳۷ هزار و ۵۹۲ تن سبوس گندم ، چهار هزار . ۹۷۵ تن کنسانتره دامی در بین دامداران صنعتی ، سنتی و کارخانه‌های تولید خوراک توزیع شده است.

او افزود: استان اردبیل دارای ۶ میلیون واحد دامی می‌باشد ، تعداد گاو اصیل ۲۶ هزار و ۳۰۴ راس ، گاو دورگ ۱۱۳ هزار و ۸۳۳ راس ، گاو بومی ۲۶۵ هزار و ۹۷۷ راس ، گاومیش ۱۴۱ هزار و ۱۴۳ راس ، تعداد گوسفند و بره ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۴۶۵ راس و بز و بزغاله ۲۷۴ و ۵۴۸ راس و شتر ۳۵۶ نفر و تک سمیان ۸۷ هزار و ۷۰۰ سر می‌باشد.

استان اردبیل در زمینه رشد دامپروری و پرورش طیور از استان‌های موفق بوده و جزو قطب‌های دامپروری کشور محسوب می‌شود و در حال حاضر نیز شغل بیشتر اهالی در روستاها و مناطق عشایرنشین دامپروری بوده و با توجه به سیاست‌های معاونت امور دام این شیوه سنتی در مرحله تبدیل به حالت صنعتی می‌باشد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید