تعطیلی برخی واحدهای دامداری همدان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه بیش از 80 درصد واحدهای دامداری همدان فعال است، گفت: تعطیلی برخی از واحدهای دامداری به علت استراحت بین دوره‌ای است.

محمد نظرپور با اشاره به وجود 349 واحد پرورش گاو شیری صنعتی با ظرفیت 29 هزار رأس در همدان، اظهار کرد: 51 واحد پرورش گاوشیری تعطیل بوده که 14 درصد از کل واحدهای پرورش گاوشیری استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه 20 درصد واحدهای دامداری استان غیرفعال است، تصریح کرد: عمده تعطیلی واحدهای دامی به علت استراحت بین دوره‌ای، مشکلات بانکی و بدهی معوق و گاهی رها شدن واحد توسط مالکان و اختلافات شرکا بوده است.

وی افزود: در حال حاضر 261 واحد گوساله‌پرواری با ظرفیت 28 هزار رأس، 87 واحد بره‌پرواری با ظرفیت 34 هزار رأس و 32 واحد گوسفند با ظرفیت 16 هزار رأس در همدان وجود دارد که در واحدهای پرواربندی بره و گوساله پس از پروار و فروش دام‌ها در بازار واحدها یک دوره استراحت دارند.

نظرپور خاطرنشان کرد: در 3 ماهه امسال در بررسی واحدهای دامداری استان مشخص شد وضعیت مطلوبی داشته و از طرفی با راه‌اندازی سامانه بهین‌یاب تسهیلات رونق تولید به واحدهای دامداری پرداخت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه به تمام بهره‌برداران برای ثبت‌نام در این سامانه اطلاع‌رسانی شده است، تأکید کرد: تا کنون 60 بهره‌بردار برای دریافت32 میلیارد تومان تسهیلات به بانک کشاورزی استان معرفی شده‌اند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید