تحویل هزار راس گوسفند به دامداران استان سیل‌زده گلستان

نماینده مردم کردکوی در مجلس با رد جوسازی‌های رسانه‌های معاند، گفت: حجم و وسعت سیلابی که در نوروز 25 استان ایران را درگیر کرد در هر کشور دیگری هم آمده بود یقینا مقامات کشور و مسؤولان ایالت ها را غافلگیر می‌کرد. باید پذیرفت که وسعت و تاثیر مخرب سیل به حدی است که شاید در نگاه اول حجم امدادرسانی‌ها قابل درک نباشد اما در حقیقت دستگاه‌های اجرایی، امدادی و نظامی با همه توان‌شان در کنار مردم مناطق سیل زده هستند.

رامین نورقلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: پس از سیلاب نوروزیِ استان گلستان آب در حال فروکش کردن بود که مجددا طی دو سه روز اخیر سیلاب دیگری از سمت شرق استان گلستان به دلیل سرریز سدهای بالادست به منطقه آق‌قلا و گمیشان وارد شد که موجب ایجاد نگرانی‌های جدیدی در مردم این مناطق شد.

وی در عین حال حجم سیلاب جدید وارد شده به دو این شهرستان را کمتر از سیلاب نوروزی دانست و افزود: سطح آب رودخانه گرگان‌رود افزایش یافته بود که الحمدالله در حال فروکش کردن است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس انتظار مردم حوزه انتخابیه‌اش را جبران هر چه سریعتر خسارتهای وارد شده به محصولات و زمین‌های زراعی و کشاورزی، واحدهای مسکونی، صنعتی و تجاری و بازسازی زیرساخت های عمرانی، راه‌های مواصلاتی و جاده‌های استان گلستان برشمرد.

نماینده مردم کردکوی در مجلس ادامه داد: در ایران نیز با وجود گستردگی مناطق سیل‌زده و نقایص و کاستی‌های موجود، همراهی مردم و مسؤولان مثال‌زدنی است. الحمدالله دستگاه‌های اجرایی در کنار دستگاه‌های نظامی و امدادی و سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده استان گلستان هستند. مقامات مسؤول هم در حوزه پرداخت خسارت به کشاورزان، هم در حوزه پرداخت خسارات به واحدهای مسکونی و هم در حوزه بازسازی راههای مواصلاتی به صورت تمام و کمال در میدان حضور دارند و در کنار مردم مناطق سیل‌زده هستند.

نورقلی‌پور با اشاره به کمک های ارائه شده به مردم مناطق سیل‌زده غرب استان گلستان، گفت: با همراهی دولت هزینه رهن و اجاره منزل مسکونی مردم مناطق سیل‌زده آق‌قلا و گمیشان و سایر مناطق تا ساخت یا بازسازی کامل واحدهای مسکونی مردم توسط دولت پرداخت می‌شود که این مسئله کمک بسیار به جایی برای کاهش درد و رنج ناشی از سیلِ مردم است. هزار راس گوسفند به مناطق شرقی استان گلستان برای جبران بخشی از خسارتهای وارد شده به دامداران استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات دولت در حوزه پرداخت خسارت‌ها در دو حوزه کشاورزی و واحدهای مسکونی در حال پرداخت است البته لازم است روند پرداخت‌ها و بازسازی‌های واحدهای مسکونی، آموزشی و صنعتی سرعت بهتر پیدا کند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید