بیماری‌های ذات‌الریه و عفونت‌های دستگاه ادراری نتیجه تغذیه با گوشت آلوده به آنتی‌بیوتیک

بررسی زمینه‌های همکاری کشاورزی فرانسه و استان فارس در اتاق شیراز

فرانسه تجربیات خود از خشکسالی را در اختیار ایران می گذارد/ تحقیقات ژنتیکی کشاورزی و دامی فرانسه در اختیار کارشناسان و فعالان استان فارس قرار می‌گیرد

هیات کشاورزی فرانسه با هدف شناخت ظرفیت‌های کشاورزی فارس به اتاق شیراز آمده و با جمعی از فعالان اقتصادی این استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

عضو هیات نمایندگان اتاق شیراز در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت افزایش تعاملات اقتصادی در حوزه کشاورزی میان ایران و فرانسه گفت: استان فارس قطب کشاورزی کشور است و از نظر تولیدات کشاورزی از جمله در بخش گیاهان دارویی و دامی رتبه نخست را دارد.

یلدا راهدار تبادل هیات‌های اقتصادی در حوزه کشاورزی را نقطه عطف توسعه و همکاری‌های مشترک فارس و فرانسه دانست.

راهدار با اشاره به اینکه کارخانه‌های فرآوری و صنایع تبدیلی ایران از نظر GMP و شرایط بهداشتی در سطح خوبی قرار دارند، افزود: امیدواریم هر دو کشور در جهت بهبود و توسعه اقتصاد کشاورزی گام‌های مؤثری در جهت تقویت دوطرف بردارند.

سرپرست هیات کشاورزی فرانسه نیز با ابراز خرسندی از این دیدار گفت: آماده تبادل دانش در بخش کشاورزی هستیم و امیدواریم دیدارها و جلساتی که در این سفر داشته‌ایم برای هر دو طرف مفید واقع شوند.

صُفیا گفت: در بخش‌هایی از فرانسه هم مانند بخش‌هایی از ایران، خشکسالی رخ‌ داده و ما در این مناطق به تغییر تکنولوژی کشت روی آورده ایم. این آمادگی را داریم که تجارب کسب‌شده در این زمینه و در حوزه تحقیقات ژنتیکی کشاورزی و دامی را در اختیار کارشناسان و فعالان استان فارس قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه لغو تحریم‌ها فرصت خوبی برای مشارکت و همکاری‌های در زمینه ساخت ماشین‌آلات به روز کشاورزی از فرانسه به ایران و سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه است، تأکید کرد: می‌توانیم با به روز کردن تجهیزات، دانش روز را با تبادل اطلاعات و تجربیات ادغام کرد.

در پایان جلسه، فعالان بخش کشاورزی دو طرف در مورد احداث کارخانه تولید فرآورده‌های لبنی، احداث مزارع ترویجی، تولید بذرهای پر پتانسیل، تولید خوراک دام حیوانات خانگی جهت صادرات به فرانسه، همکاری در زمینه‌های ارتقاء تکنولوژی، ساخت و مونتاژ، انتقال دانش فنی در خصوص پسماند و فاضلاب کارخانه‌ها مذاکره کردند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید