برای هر راس گاو 21 آزمایش انجام می‌شود

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان همدان گفت: برای اجرای طرح بهبود مدیریت گله به ازای هر راس گاو، 21 آزمایش انجام و نتیجه آن به دامدار اعلام می‌شود.

ابراهیم رستمی، مدیرعامل اتحادیه دامداران استان همدان با اشاره به آزمایشات مرتبط به هر راس گاو و اینکه برای هر راس گاو 21 آزمایش انجام می‌شود، عنوان کرد: در سال جاری فعالیت‌های این اتحادیه در دو محور تعریف شده است، محور اول در حوزه فنی و مهندسی است که در حوزه اصلاح نژادی و بهبود مدیریت گله‌های گاو شیری را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 7 هزار رأس دام را پشتیبانی می‌کنیم افزود: شیر این دام‌ها را با اخذ آزمایش‌های لازم از نظر کیفیت بررسی می‌کنیم و تا کنون 21 مورد آزمایش برای هر گاو صورت گرفته است و نتایج آن به دامداران برای مدیریت بهتر اوضاع منعکس می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان همدان با اشاره به اینکه این آزمایش‌ها با موضوع حجم شیر، بار میکروبی شیر، پروتئین، چربی، نسبت پروتئین به چربی و غیره انجام می‌شود تصریح کرد: این نتایج به دامداران منتقل می‌شود تا بتوانند در آینده بهترین‌ برنامه ریزی را انجام دهند.

رستمی با بیان اینکه هویت گذاری دام را نیز آغاز کردیم ادامه داد: تا کنون 60 هزار دام در استان همدان را هویت‌گذاری کردیم.

وی با اشاره به اینکه برای هفت هزار رأس دام سبک و سنگین بیمه انجام شده است خاطرنشان کرد: در حوزه اصلاح نژاد و تغذیه نیز اقدامات مشاوره‌ای توسط اتحادیه دامداران استان انجام می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان همدان با بیان اینکه نهاده‌هایی چون ذرت، جو، سویا، کنستانتره و مکمل‌ها را نیز بین دامداران توزیع می‌کنیم گفت: مکمل‌های معدنی، مکمل‌های ویتامینه، پودر چربی و مکمل‌های دیگر را توزیع می‌کنیم.

رستمی با اشاره به اینکه ما نهاده‌ها را به تعاونی تحویل داده و در نهایت به دامدار می‌رسد اظهار کرد: در میدان دام نیز عملیات بازرگانی دام انجام می‌شود و حدود یک هزار رأس دام معامله می‌شود و هر قشری که نیاز به دام داشته باشد به میدان دام مراجعه می‌کند.

وی با بیان اینکه 6 ایستکاه جمع آوری شیر ایجاد شده است افزود: دامداران شیرخود را به این ایستگاه تحویل می‌دهند و از آنجا به کارخانه‌ها ارسال می‌شود، روزانه حدود 2 تا 3 تن شیر در هر ایستگاه جمع آوری می‎شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان همدان با اشاره به اینکه با سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و صندوق کارآفرینی همکاری می‌کنیم تصریح کرد: هر فردی که متقاضی احداث و یا توسعه دامداری است از ما مشاوره دریافت می‌کند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید