بازنگری در وضع دامداران

رئیس جهاد کشاورزی یزد: دامداران خواستار بازنگری در وضع دامداران توزیع نهاده ها، قیمت گوشت و شیر تولیدی خود هستند.

سجادی پور در گفتگو با خبر20 شبکه یزد افزود:خواسته امروز دامداران حول سه محور تامین نهاده های دامی ، قیمت خرید دام زنده و بحث نرخ شیر بود.

وی با اشاره به اینکه تامین نهاده های دامی و عرضه آن در قالب سامانه بازارگاه انجام می شود و سهمیه بخش خصوصی متناسب با نیاز استان نیست و این موجب گلایه مندی دامداران شده است افزود: البته ما امسال نسبت به سال گذشته دو برابر نهاده توزیع کرده ایم که البته چون هشتاد درصد نهاده را خود دامدار تهیه می کنند و چون عرضه کم شده این موضوع موجب نارضایتی آنها شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان به افت قیمت گوشت گاو و گوساله به (24تا26هزار تومان) اشاره کرد و گفت: طبق دستورالعمل ستاد تنظیم بازار کشور برای خرید دام زنده تا 60هزار تومان و اینکه تعیین تکلیفی برای سایر قسمتهای دام صورت نگرفته است، عملا منجر دامی از دامدارن خریداری نشده که دامداران خواهان بازنگری در این وضع نیز هستند.

سجادی پور در ادامه به قیمت شیر هم اشاره ای کرد و گفت: دامداران خواهان تغییر قیمت شیر نیز نسبت به افزایش هزینه های تمام شده و قیمت دستمزد کارگر نیز هستند که قرار شد با دعوت نمایندگان این قشر در ستاد تنظیم بازار و با مکاتبات استاندار با کشور بازنگری در وضع این قشر حاصل شود.

تعدادی از دامداران استان با حضور در استانداری یزد خواستار حل مشکلات صنفی خود شده بودند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید