ایمن سازی دام‌ها، تضمینی برای سلامت غذای مردم

​مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی پوشش حداکثری دام‌ها در واکسیناسیون را مهم دانست و گفت: ایمن سازی دام‌ها، تضمینی برای سلامت غذای مردم است.

محمد اصغرزاده،در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیشگیری از بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام سبب می‌شود محصولات و فرآورده‌های سالم و بهداشتی تولید و وارد چرخه مصرف انسانی شود.
وی افزود: اگر بیماری‌ها در دام‌ها پیشگیری و کنترل نشود به سهولت از طریق مصرف فرآورده‌های دامی به جامعه انسانی منتقل و ممکن است در برخی از بیماری‌ها نظیر تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با سرعت انتشار بالا از انسان به انسان دیگر سرایت کند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی فعالیت و وظایف دامپزشکی را در حوزه پیشگیری گسترده و متنوع عنوان کرد و بیان کرد: هر ساله دام‌های سبک و سنگین استان علیه 12 نوع بیماری دامی و بیماری مشترک بین انسان و دام نظیر بیماری‌های شاربن، تب مالت، پی پی آر، تب برفکی، تیلریوز و آبله واکسینه و ایمن می‌شوند تا ضمن تامین سلامت دام‌ها، محصولات بهداشتی و با کیفیت تولید شود.

اصغرزاده یادآور شد: خدمات بهداشتی دامپزشکی در حراست از دام و سرمایه ملی، سلامت غذا، بهداشت عمومی جامعه، کاهش تخت‌های بیمارستانی و جلوگیری از صرف هزینه‌های گزاف درمانی حائز اهمیت است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید