افزون بر ۷ میلیون دام در اصفهان هویت گذاری می شود

مدیرعامل اتحادیه دامداران اصفهان گفت: افزون بر هفت میلیون راس دام سبک و سنگین در این استان هویت گذاری می شود.

شفیع الدین ذوالفقاری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس طرح ملی هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین، این طرح در استان اصفهان توسط این اتحادیه و مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل دامپزشکی انجام خواهد شد.

وی تهیه بانک اطلاعاتی دقیق جهت آمارگیری جمعیت دامی کشور، اجرای بهتر طرح‌های واکسیناسیون، اصلاح نژاد دام، بررسی و تحلیل اطلاعات مربوط به میزان تولید گوشت قرمز و شیرخام، جلوگیری از قاچاق دام و سرانه مصرف گوشت و شیر را از مهمترین اهداف اجرای این طرح برشمرد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان اصفهان با اشاره به ضرورت اجرای طرح پلاک گذاری دام، خاطرنشان کرد: با وجود سرمایه و ارزش مالی بالا در حوزه دام چنین اقدامی در ارتقای امنیت سرمایه گذاری و کاهش خسارت و توجه به جایگاه دامپروری چنین اقدامی باید در سال‌های گذشته انجام می‌شد که به تأخیر افتاده است.

وی ادامه داد: همکاری دامداران و معتمدین محلی در اجرای این طرح با اتحادیه دامداران سراسر استان موجب انجام طرح در مقطع زمان خاص خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از اجرای کامل طرح هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین، هرگونه جابه جایی دام بدون شناسه، قاچاق محسوب می‌شود و دام بدون پلاک ضبط خواهد شد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه مدت ۶ ماهه برای دام‌های سنگین و مدت یکساله برای دام‌های سبک پیش بینی شد، گفت: با توجه به پراکندگی دام در سراسر استان، این مدت زمان کافی نیست و باید زمان بیشتری به این کار اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه در برخی از دامداری‌های سنتی اجرای طرح‌ها با مقاومت مالکان روبرو می‌شود، یادآور شد: معتمدین محلی و دهیاری‌ها در خصوص توجیه دامداران برای همکاری در اجرای این طرح و پرداخت هزینه‌های مربوطه را اقدام کنند تا با مشکل روبرو نشویم.

مدیرعامل اتحادیه دامداران اصفهان اضافه کرد: برای دامدارانی که در اجرای طرح همکاری می‌کنند خوراک دام یارانه‌ای و رایگان به عنوان تشویق پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: تمدید پروانه‌های دامداری به پلاک کوبی دام نیاز دارد.

استان اصفهان با یکهزار و ۶۲۳ واحد صنعتی و ۹ هزار و ۶۰ واحد نیمه صنعتی و سنتی دامداری، از نظر تولید شیر خام، رتبه اول کشور را با تولید سالیانه بالغ بر یک میلیون و ۱۹۳ هزار تُن در اختیار دارد.

این استان با تولید ۶۷ هزار و پانصد تُن گوشت قرمز در سال، رتبه پنجم و از نظر تعداد گاوداری شیری و ارزش اصلاحی گاو شیری اصیل و همچنین از نظر افزایش بهره وری در گاو داری‌های صنعتی، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

طبق آمارهای فعلی ۶۵ میلیون رأس دام سبک (گوسفند و بز) و ۸ میلیون دام سنگین (گاو، گوساله و شتر) پلاک گذاری شوند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید