اصلاح نژاد سالانه 1000 رأس دام در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خبر داد:

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سالانه اصلاح نژاد یک‌هزار رأس از دام‌های استان با استفاده از نژادهای پرتولید در استان اجرا می‌شود.

ذبیح‌الله غریب هفتم آذر ماه در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: افزایش بهره‌وری دام‌ها می‌تواند باعث اقتصادی شدن تولید و افزایش درآمد دامداران روستایی شود که یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری، استفاده از روش‌های نوین پرورش و اصلاح نژاد دام است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: سالانه اصلاح نژاد یک‌هزار أس از دام‌های استان با استفاده از نژادهای پرتولید در استان اجرا می‌شود.

وی از آمادگی این سازمان برای اصلاح نژاد دام‌های بیشتر در استان خبر داد و گفت: چنانچه تسهیلاتی به این حوزه اختصاص داده شود این سازمان سالانه توانایی اصلاح نژاد 40 هزار رأس دام را خواهد داشت.

غریب با اشاره به اجرای موفق طرح ترکیب ژنتیکی گوسفند نژاد لری و بختیاری با نژاد دومانوف در روستاهای سطح این استان، تصریح کرد: با اجرای این طرح میزان دوقلوزایی گوسفندان افزایش یافته است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری نیز با بیان اینکه 120 واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کنند، گفت: در این شرکت‌ها 600 نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند.

پیرعلی اظهار کرد: این شرکت‌های مذکور توسط برترین‌های رتبه‌های دانشگاهی در رشته‌های آب، انرژی، IT و ICT تأسیس شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه در بخش اقتصاد و صنعت باید نوآوری و خلاقیت ایجاد شود که آموزش‌های به روز دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان تنها راهکار است.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید