اشتغال زایی برای دامداران استان خراسان جنوبی

به منظور تکمیل زنجیره ارزش دام و شتر ،هزار و۶۱ راس دام سبک و ۱۴۴ نفر شتر مولد برای شتغال زایی در استان تامین شد.

حسینی نماینده شرکت پردیس در ستاد فرمان امام (ره) در گفت و گو با خبرنگاران از بیرجند، گفت: ۲۵هزار راس دام سبک و ۱۰ هزار نفر شتر که بیشتر آن‌ها مولد و شتر‌ها اکثرا شتر پر بازده و شیری هستند به متقاضیان تا پایان سال ۱۴۰۰ عرضه خواهد شد.

او با اشاره به اینکه:نحوه توزیع در این پروژه بر این مبنا است که اصل پروژه اشتغال زایی است نه تو زیع دام افزود:تاکنون هزار و ۶۱ راس میش و ۱۴۴ نفر شتر برای متقاضییان با توجه به تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام در استانداری تامین شده است.

حسینی اظهار کرد: یک وجه مهم این طرح تامین دام است که شرکت پردیس ستاد در حال تامین دام برای متقاضیان است و مسئولیت سامان دهی متقاضیان دام با بنیاد برکت می‌باشد.

نماینده شرکت پردیس گفت: وجه دیگر این طرح خرید تضمینی محصولات است، محصولات مربوط به دام سبک و شتر (شیر شتر، گوشت شتر) باید خریداری شود از متقاضیان و به بازار عرضه شود.

او با اشاره به اینکه اولویت طرح بر تکمیل زنجیره ارزش راس دام سبک و شتر با خود شبکه مردمی است افزود:در حال حاضر در مرحله تکمیل زیر ساخت‌های اجتماعی این پروژه هستیم.

حسینی ادامه داد: توجیه متقاضیان برای آموزش و روش‌های نگهداری نوین دام سبک و شتر در دست اقدام است و همچنین سامانه متقاضیان از طریق خدمت تامین دام سبک و شتر به متقاضیان دام تامین و عرضه خواهد شد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید