ارائه خدمات دامپزشکی منوط به پلاک گذاری دام ها

دامداران استان برای هویت دار کردن دام‌های خود اقدام کنند.

مدیرکل دامپزشکی این استان با بیان اینکه دامداران موظفند خرید و فروش دام های خود را در سامانه هویت گذاری دام ثبت کنند گفت: براساس شیوه نامه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، هرگونه خرید، فروش، نگهداری و جابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع و در صورت مشاهده به عنوان قاچاق محسوب می شود.

عبدالله بهمنش افزود: در راستای اجرای آئین نامه اجرائی ماده ۱۰ قانون نظام جامع دامپروری کشور، به اطلاع تمامی دامداران استان می رساند که ارائه خدمات به ویژه در زمینه حمل و نقل و جابجائی و خدمات بهداشتی منوط به هویت دار کردن دام خود با پلاک ملی است.

وی با اشاره به اینکه پلاک کوبی جمعیت دامی در حیطه وظایف معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی است ادامه داد: هویت دار کردن دام ها در کنترل و کاهش بیماری های مشترک بین انسان و دام تأثیر به سزائی داشته و باعث ساماندهی و حفظ جمعیت دام بومی منطقه نیز شده و نقش موثری در کنترل و جلوگیری از قاچاق دام دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان از دامداران استان خواست هر چه سریعتر نسبت به پلاک کوبی و هویت دار کردن دام های خود با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و امور دام شهرستان های استان اقدام کنند در غیر این صورت هیچگونه خدمات بهداشتی به دام های فاقد پلاک و هویت داده نخواهد شد.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید