اجرای طرح هویت دار کردن دامهای کشور

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: 78 میلیون رأس دام سبک و سنگین در کشور را هویت دار کردند.

سعید سلطانی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور طرح هویت دار کردن دام‌ها در سال 88 در قانون نظام جامع دام‌پروری تصویب شد.
وی با اشاره به لزوم اجرای این طرح گفت : واردات بی‌رویه دام و همچنین قاچاق دام از داخل کشور به خارج از کشور مسئولان را بر آن داشت تا هر چه سریع‌تر این طرح را اجرایی کنند.
مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران با بیان این‌که اجرای این طرح را ستاد قاچاق کالا و ارز ، نیروی انتظامی، دادستان کشور و وزارت کشور پیگیری می‌ کنند گفت : وزارت جهاد کشاورزی نیز مجری اجرای این طرح است.
سلطانی با بیان اینکه پنج تشکل و سازمان مسئول اجرای طرح هویت دار کردن دام هستند افزود : اتحادیه مرکزی سازمان دامپزشکی و صندوق بیمه به‌صورت مستقیم بر اجرای این طرح نظارت دارند.
وی با بیان اینکه در طرح هویت دار کردن دام هر دام دارای یک پلاک 15 رقمی است که مانند کد ملی عمل می‌کند گفت: این کد مختص به هر دام بوده و تکرار ندارد.
مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران با بیان اینکه واردکردن دام آلوده خسارت‌های سنگینی را به دامداری‌ها وارد می‌کند افزود: با اجرای این طرح علاوه بر جلوگیری از ورود دام آلوده به کشور از خسارت سنگین به دامداری‌ها نیز جلوگیری می‌شود.
سلطانی با بیان اینکه ممکن است اجرای این طرح برای دامداران هزینه‌بردار باشد اما عملاً در بلندمدت برای دامدار سودمند است افزود : با اجرای این طرح دولت می‌تواند به‌صورت دقیق‌تری برای ارائه خدمات به دامداران برنامه‌ریزی کند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح در کشور آغازشده است تصریح کرد : پلاک‌ها آماده ارسال برای تحویل به دامداران است.
سلطانی با بیان اینکه تمام دامداری‌های صنعتی ، سنتی و عشایری مشمول اجرای این طرح هستند افزود: در صورت اجرا نشدن این طرح نیروی انتظامی می‌تواند دام را به‌عنوان کالای قاچاق ضبط کند.

- ویژه -spot_img

جدیدترین‌ها

جدیدترین‌ها

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید